Під час зустрічі в Афінах обговорили важливі питання двосторонньої співпраці та міжнародної підтримки України з Першим віцепрезидентом Парламенту Греції Іоаннісом Плакіотакісом, який засвідчив цю підтримку, наголосивши на загрозливому характері агресії, яка є грубим порушенням міжнародного права.

Греція зобов’язалася спільно з нашими союзниками продовжувати підтримку України на всіх рівнях — від політичного до гуманітарного. Важливо, що приблизно 30 тисяч українських біженців отримали тут притулок та захист. Цінна також допомога в постачанні медичних матеріалів від самого початку конфлікту.

На робочих зустрічах обговорили і європейські інтеграційні амбіції України з надією завершити процес скринінгу до осені 2025 року. Важлива тема — заснування спеціального суду, який має стати вираженням широкої міжнародної підтримки.

У межах візиту народні депутати також провели зустрічі зі співголовою та секретарем Групи дружби Греція — Україна Георгіосом Стаматісом та Айкатеріні Спиридакі. Ця зустріч є свідченням непохитних зв’язків між нашими націями та спільної праці над мирними ініціативами.

Обговорили важливість культурного та гуманітарного обміну. Народні депутати України висловили подяку Греції за їхню невтомну підтримку, особливо у питанні повернення викрадених дітей, що стало свідченням нашої спільної відданості міжнародному праву та захисту дітей.

Також подякували за наміри забезпечити ще більше місць для українських дітей у грецьких таборах наступного року. Підкреслили, що така підтримка є критично важливою для відновлення та відбудови миру.

Українська делегація зустрілась також із заступником голови Комітету грецького Парламенту з питань міжнародних відносин та національної оборони Д. Керідесом.

Ці зустрічі стали черговим підтвердженням того, що ми не самі. Подякували за солідарність і віру у подальшу єдність на шляху до миру та справедливості для України.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.