«Підприємці Білої Церкви не тільки залучають інвестиції у нові заводи (будівництво в індустріальному парку ведуть британська Unilever та фінська Peikko), а й самі вкладають кошти у промислове виробництво в інших регіонах», — розповідає заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

«Компанія «Біофарма» будує в Ужгороді завод з виробництва лікарських препаратів з плазми крові. Днями вдалося відвідати будівельний майданчик на Закарпатті — робота кипить. Запуск планують на 2025 рік.

Обсяг інвестицій у нове виробництво — 80 мільйонів євро. Це буде вдвічі потужніший завод, ніж зараз працює у Білій Церкві. Він перероблятиме до 1,5 млн літрів плазми на рік й орієнтуватиметься на експорт. Закарпатський регіон для цієї мети ідеальний. Команді керівництва цієї області дедалі краще вдається виконувати стратегічне для воєнних часів завдання: залишати в Україні підприємства, які з легкістю могли б розміститись у будь-якій країні Євросоюзу.

Фармацевтика і біотехнології — серед найбільш високотехнологічних галузей економіки, які завжди змінюють соціальний та діловий ландшафт у місті, де відкриваються. Вже очевидно, що торкнеться це й Ужгорода. Думаю, для місцевих жителів стануть приємним сюрпризом зарплати від 50 тисяч гривень, інвестиції в освіту і науку. Учні шкіл зможуть долучитись до організованих за світовими стандартами олімпіад з біології і матимуть шанс потрапити на роботу у надсучасне виробництво. У Білій Церкві це вже реальність.

Але значення таких компаній для України не обмежується соціальним фактором (хоча заплановане створення 150 робочих місць теж важливе).

Війна всім нам зараз дуже чітко демонструє: що більше в нас потужних заводів, то стійкішою є держава і міцнішою наша здатність захистити її від ворогів».

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.