КОРНІЄНКО Олександр, народний депутат України, Перший заступник Голови Верховної Ради України:
«Є низка питань для обговорення, які маємо розглядати та формувати відповіді на них. Серед них такі теми, як: робота місцевих рад в умовах воєнного часу, проблематика набуття/дострокового припинення повноважень депутатів місцевих рад, відповідність статусу європейським стандартам, посилення підзвітності та відповідальності перед виборцями.
Наступного року маємо активно працювати над підвищенням спроможності, зокрема продовжувати розгляд системних питань та переглянути принцип вирівнювання».
БЕЗГІН Віталій, народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування:
«Одна з ключових тем обговорення — питання змін до законодавства щодо статусу депутатів місцевих рад та корекції застосування імперативного мандату. З цього приводу нас ще чекатиме тривала дискусія протягом 2025 року і, вочевидь, певні зміни в цій царині відбудуться у період підготовки виборчого законодавства після того, як Україна здобуде перемогу у війні».
АЛІКСІЙЧУК Олександр, народний депутат України, голова підкомітету з питань співробітництва територіальних громад та регіонів:
«Поспілкувалися з депутатами громад Рівненщини про статус депутатів місцевих рад у контексті викликів воєнного часу та перспектив його вдосконалення у повоєнний період. Обов’язково продовжуватимемо відстоювати інтереси органів місцевого самоврядування, аби депутати могли якісно та ефективно працювати на місцях, а громадяни були задоволені їхньою діяльністю!».
РУБЛЬОВ Вячеслав, народний депутат України, голова підкомітету з питань регіональної політики та місцевих бюджетів:
«Говорили не лише про виклики воєнного часу, які постали перед представниками народу, а й про перспективи для вдосконалення у повоєнний період. Гаряче дискутували щодо питання про застосування імперативного мандату, набуття та припинення депутатських повноважень, а також про проблему підзвітності обранців людей. Впевнений, що нам з колегами ще треба пропрацювати законодавчі ініціативи аби врегулювати ці питання».
ЗАГОРУЙКО Аліна, народний депутат України, заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії:
«Питання статусу депутатів місцевих рад завжди є актуальним, але якщо ми беремо безпосередньо те законодавство, яке є на сьогоднішній день, то очевидно, що воно є застарілим і не в повній мірі відповідає тим викликам, які стоять перед нами зараз. Тому зміни треба вносити, але я прихильниця того, щоб ці зміни були не точкові, а був забезпечений системний і зважений підхід до удосконалення законодавства».
СТРІХАРСЬКИЙ Андрій, народний депутат України, голова підкомітету з питань житлової політики та захисту інвестицій в об’єкти будівництва:
«У ході дискусії з народними депутатами, членами Комітету, депутатами громад Рівненщини охопили широке коло питань про статус депутатів місцевих рад та вдосконалення механізму виконання повноважень, роботу місцевих рад в умовах воєнного часу, відповідність статусу депутатів місцевих рад європейським стандартам. Важливо, що всі питання особливо актуалізуються в цей складний час, але ми вже наперед бачимо можливості та механізми вдосконалення місцевого самоврядування у повоєнний період».
ВОЙЦЕХІВСЬКИЙ Віталій, народний депутат України, член Комітету:
«Обговорили болючу проблематику набуття та припинення повноважень депутатів місцевих рад, забезпечення належного представництва громадян у місцевих радах, унормування питань депутатської етики, роль і доцільність існування районних рад і, врешті, підзвітність міських депутатів.
Переконаний, що лише у діалозі з місцевою владою парламент може приймати якісні закони!».
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.