Комітетом з питань цифрової трансформації за підтримки Програми USAID «РАДА: наступне покоління» було проведено круглий стіл на тему: «Реформа політичних партій і цифрові інновації» під головуванням заступника голови Комітету Вікторії Подгорної.
У заході взяли участь народні депутати, представники органів державної влади та громадськості.
«Уже п’ять років ми працюємо над оновленням закону про політичні партії. Ми пройшли довгий та інтенсивний шлях обговорення щодо новацій, які закладені в законопроєкті. Велика частина цих новацій стосується впровадження цифрових технологій як інструментів для підтримки та розвитку політичних партій», — зазначила Вікторія Подгорна на початку заходу.
На заході відбулось обговорення нового законопроєкту «Про політичні партії». За час, що діє чинна редакція закону, у світі відбулось дуже багато змін, в тому числі у цифровій сфері. Тому законодавство по-требує відповідної актуалізації. Серед основних інновацій, закладених у законопроєкті, можна виокремити:
- покращення процесів у сфері політичного фінансування партій та спрощення і прозорості питань звітності політичних партій;
- використання цифрових технологій під час реєстрації політичних партій та вступу до партій;
- створення Реєстру членів політичних партій;
- створення Реєстру політичних партій;
- використання відеоформатів конференцій та зборів політичних партій, створення програмних документів.
Під час заходу учасники зазначили що наразі вже ведеться робота зі створення та впровадження цифрових інструментів в роботі політичних партій. Зокрема, представники НАЗК зазначили про активну роботу над розробкою порталу Polidata. Це система, яка врегульовує питання подання фінансової звітності політичних партій за допомогою електронних сервісів. Представники ЦВК зазначили про розробку єдиної інформаційно-аналітичної системи ЦВК, яка передбачає різні сервіси як для політичних партій, так і для кандидатів.
Учасники обговорили позитивні моменти та питання, що викликають занепокоєння у громадськості, зокрема щодо створення Реєстру членів партії. Вони дійшли згоди, що цифрові інструменти значно спростять та прискорять роботу політичних партій. Усі зміни спрямовані на те, щоб зробити політичні партії більш сильними, ефективними та демократичними. Учасники висловили зауваження та надали пропозиції щодо подальшого доопрацювання законопроєкту, а також дійшли згоди про продовження конструктивного діалогу задля розвитку законодавства в цьому напрямі.
«Ми живемо в дедалі більш цифровому світі, який впливає на нас, нашу діяльність — і партії не є винятком. Головне завдання в процесі цифровізації політичних партій — посилити довіру до партій з боку виборців шляхом більшої прозорості та відкритості партій і покращити ефективність діяльності партій у представництві суспільних інтересів», — зазначила Вікторія Подгорна.
Посилимо цифровізацію в діяльності політичних партій!
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.