Про це повідомив голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.
«30 жовтня Єврокомісія опублікувала звіт щодо прогресу України. Приємно побачити у звіті наш прогрес. Україна заборонила використовувати ароматизатори та добавки у тютюнових виробах, ухвалено Стратегію контролю за злоякісними новоутвореннями до 2030 року, затверджено дорожню карту імплементації Директиви про транскордонну медицину, пріоритезовано у ПМГ напрям психічного здоров’я, створено Координаційний центр з психічного здоров’я при Кабміні, реалізовується Всеукраїнська програма ментального здоров’я, розробку якої ініціювала перша леді Олена Зеленська.
Серед ключових зауважень та рекомендацій у сфері охорони здоров’я виділю такі.
Обов’язкові завдання:
- ухвалення Стратегії боротьби з антимікробною резистентністю;
- прийняття Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року;
- ухвалення необхідних порядків для транскордонної загрози здоров’ю;
- проведення роботи над координацією соціального забезпечення та медичного страхування.
Рекомендації:
- посилити координацію щодо готовності та планування заходів реагування;
- впровадити механізми виконання заборони використання ароматизаторів та добавок у сигаретах;
- приєднатися до Протоколу ВООЗ про ліквідацію незаконної торгівлі тютюном;
- внести зміни до законодавства щодо зловживання наркотиками;
- вдосконалити електронну систему охорони здоров’я.
Відзначу, що за всіма пунктами вже триває робота. Зокрема, Стратегія боротьби з антимікробною резистентністю та Стратегія розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року розроблені, очікують затвердження Урядом, розробляється порядок проведення оцінки ризиків для здоров’я та санітарно-епідемічного благополуччя населення, заплановане напрацювання Road Map впровадження картки медичного страхування.
Серед євроінтеграційних законопроєктів, над якими працюємо разом із МОЗ, у пріоритеті такі: про медичні вироби, про допоміжні репродуктивні технології, про наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори, про основи законодавства України про охорону здоров’я.
Під час засідання обговорили напрями, над якими нам треба активніше працювати. На мою думку, один з них — створення органу державного контролю у фармацевтичній галузі. Адже це передбачено законом нашого Комітету «Про лікарські засоби». Розроблена відповідна дорожня карта, але поки що не зроблено конкретних кроків, щоб такий орган у найближчий рік-два запрацював. Вважаю, що необхідно прискорити створення нового органу контролю у фармацевтичній сфері», — зазначив Михайло Радуцький.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.