В Україні презентували «Московські конвенції про поводження з військовополоненими» — Асоціація родин захисників «Азовсталі» та Banda Agency випустили альтернативну версію Женевських конвенцій. Презентація відбулася за підтримки Офісу Омбудсмана. Авторів тексту консультували експерти Медійної ініціативи за права людини.
Статті в «Московських конвенціях про поводження з військовополоненими» написані на базі реальних свідчень колишніх полонених та їхніх рідних. Структура документа нагадує текст оригіналу, але його статті описують зовсім інші «норми»: катування електричним струмом, відрізання частин тіла, моральне та фізичне приниження, сексуальне насильство і навіть вбивства.
Проєкт має на меті донести факти порушення договору до світової спільноти та добиватися реакції міжнародних організацій на свавільну поведінку рф.
Книги «Московських конвенцій про поводження з військовополоненими» команда проєкту передасть політичним лідерам, послам та омбудсманам різних країн.
ООН у жовтні в Україні зафіксувала понад 1 900 ударів безпілотниками
У жовтні в Україні загинули щонайменше 183 цивільні особи і 903 — дістали поранення.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну загинули 12 162 цивільні особи, ще 26 919 — отримали різного роду поранення.
Також росіяни за цей місяць зруйнували один медичний заклад та шість закладів освіти.
«За кожною із цих цифр стоять чиєсь майно, життя та майбутнє. Проте росія вкотре демонструє своє ставлення до всіх законів, норм та правил ведення війни, вона порушує всі договори та документи, на яких раніше ставила свій підпис. Вона розуміє лише мову сили, яку повинні показати всі демократичні країни», — переконаний Омбудсман України Дмитро Лубінець.
Делегація від Офісу Омбудсмана зустрілася з українцями в Бельгії
Працівники Офісу провели зустріч із представниками Посольства України в Королівстві Бельгія та українцями, які були змушені переїхати до цієї країни через війну.
Захід відбувся в межах дослідження «Вимушено переміщені за кордон», яке реалізується у співпраці з проєктом Ради Європи. Метою дослідження є вивчення проблем, з якими стикаються українські громадяни за кордоном, а також умов, необхідних для повернення їх на Батьківщину.
До початку повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року в Бельгії проживало лише шість тисяч українців. Однак, нині ця кількість зросла до 88 тисяч.
На зустрічі з українськими громадянами обговорили проблеми, з якими вони стикаються у Бельгії. Окрім цього, учасники заповнили опитувальник, який допоможе Офісу Омбудсмана зібрати інформацію про умови життя українців за кордоном і сприятиме покращенню захисту їхніх прав.
Офіс Омбудсмана України.
Фото: Віталій Носач/РБК-Україна.