Документ передбачає ліквідацію МСЕК і впровадження диджиталізованої системи, яка оцінюватиме відсоток втрати щоденної життєдіяльності людини.
Про це розповів народний депутат, голова парламентського Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.
«МСЕК — це ганебна інституція, що залишилася нам у спадок із радянських часів. Реформа МСЕК була запланована ще минулого року, і відповідний закон був у планах роботи Верховної Ради на 2024 рік.
Вдячний РНБО і Президенту, що вони пришвидшили цей процес. Проєкт закону передбачає ліквідацію МСЕК як інституції. Натомість у нас з’явиться повністю диджиталізована система, яка буде оцінювати відсоток втрати щоденної життєдіяльності людини. Це практика, що застосовується практично в усіх цивілізованих країнах світу», — зазначив політик.
За його словами, функції експертизи будуть передані комісіям у кластерній та надкластерній лікарнях.
«Потрапити на таку комісію людина зможе або за направленням сімейного лікаря, або в лікуючого лікаря, якщо особа перебуває у стаціонарі. Комісія не буде на постійній основі. Це буде рандомний вибір фахівців через електронну систему. Пацієнт не знатиме, хто розглядатиме його справу, а лікарі не знатимуть, якого саме пацієнта вони оглядатимуть. Більше не буде паперових документів. Усі лікарі, задіяні в експертизі, будуть обов’язково декларуватися, як і лікарі ВЛК, народні депутати, міністри, держслужбовці. Це принципово для боротьби з корупцією», — наголосив парламентарій.
Він додав, що в людей мобілізаційного віку, які отримали статус особи з інвалідністю до повномасштабного вторгнення, статус діятиме доти, доки повноцінно не запрацює нова система.
«Тим же особам мобілізаційного віку, хто отримав статус після 24 лютого 2022 року, доведеться пройти переосвідчення, але в термін, що буде визначений пізніше. Наразі створена робоча група із представників МОЗ та силових відомств, які займаються перевіркою відповідних висновків МСЕК», — поінформував Михайло Радуцький.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.