На засіданні 18 листопада, у рамках контрольної функції, Комітет з питань економічного розвитку заслухав звіти про роботу Фонду державного майна України та хід приватизації державного майна в першому півріччі 2024 року, а також  про виконання норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації інвестиційних проектів із значними інвестиціями» (№ 3311-IX від 09.08.2023).

В. о. голови Фонду державного майна України Іванна Смачило доповіла про роботу відомства за напрямами: приватизація та оренда державного майна, управління державними підприємствами та державним майном, захист інтересів держави в судах, контроль за процесами приватизації, оренди, розпорядження та управління державним майном.

Так, з початку року по 31 жовтня 2024-го від приватизації державного майна до державного бюджету України перераховано 5 277 358,16 тис. грн, що становить 131,93% від річного завдання. У листопаді 2024 року бюджет країни поповнився майже на 4 млрд гривень від продажу АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» — найбільшого виробника титанової сировини. Кошти від приватизації спрямовуються на посилення обороноздатності та відновлення країни.

Також, за інформацією Фонду державного майна України, на сьогодні в управлінні Фонду перебуває 2 150 суб’єктів господарювання державного сектору економіки, з них:

- прийнято рішення про приватизацію — 410,

- санкційні активи — 68,

- на тимчасово окупованих територіях — 550,

- підлягає ліквідації — 978,

- опрацьовується для прийняття рішення про приватизацію чи ліквідацію — 144.

«Приватизація — це не просто продаж об’єктів, — наголосив заступник голови Комітету Олексій Мовчан, — це залучення стратегічних інвесторів, створення робочих місць, модернізація інфраструктури, нові можливості для розвитку підприємств та економіки. Це інструмент, який дає Україні шанс стати сильнішою і відновитися після війни, це інвестиції в майбутнє нашої держави».

На засіданні також було заслухано інформацію заступника міністра економіки України Віталія Кіндратіва, який доповів про аналіз практики застосування Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації інвестиційних проектів із значними інвестиціями» (№ 3311-IX від 09.08.2023), головним з опрацювання якого був Комітет з питань економічного розвитку. Члени Комітету обговорили виконання вищезазначеного закону, аналіз та оцінку реалізації прийнятих на його виконання нормативно-правових актів.

За наслідками обговорення народні депутати України — члени Комітету з питань економічного розвитку ухвалили рішення усю надану інформацію взяти до відома.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.