Такі положення містяться у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік», прийнятому Верховною Радою України 19 листопада 2024 року.
Найбільша та наймасовіша державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» зберегла обсяг фінансування 18 млрд грн. Наразі до 90% кредитів, які отримує бізнес, йдуть саме за цією програмою.
Іпотечна програма єОселя, яка є ключовим драйвером попиту на будівельні матеріали і роботи, в 2025 році отримає з державного бюджету 9,3 млрд грн.
Високий мультиплікатор має і вітчизняне виробництво автобусів, яке разом з підрядними підприємствами дає роботу й гідну зарплату десяткам тисяч українців. Програма «Шкільний автобус» буде профінансована в обсязі 1,6 млрд грн.
Програма грантів на розвиток переробної промисловості, за якою виробники можуть одержати співфінансування від держави на придбання обладнання на суму 8 млн грн, отримає 1,37 млрд грн.
Також успішні в 2024 році програми фінансування розвитку індустріальних парків, компенсації 25% вартості української аграрної техніки та програма компенсації 15% вартості українського енергетичного обладнання, колісної техніки та ліфтів будуть продовжені в 2025-му. Так само, як і підтримка проєктів зі значними інвестиціями.
На кожну з цих програм планується спрямувати по 1 млрд грн. Ці кошти заплановані в бюджеті й будуть розподілені урядом на початку наступного року.
«Державна політика «Зроблено в Україні» має передбачати сталість навіть не на роки, а на десятиліття, — зазначає заступник голови Комітету Дмитро Кисилевський. — Тоді вона дасть ефект не тільки у вигляді збільшення відрахувань до державного бюджету, а й надовго забезпечить європейський рівень життя для українців.
Наша мета: зростання частки переробної промисловості у ВВП з 8 до 20%, що дасть змогу подолати давню проблему нашої країни — бідність. Попри війну завдяки політиці «Зроблено в Україні» ми робимо перші впевнені кроки на цьому шляху».
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.