Цьогоріч День пам’яті припадає на 23 листопада.

У 2006 році Верховна Рада України визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Цей злочин комуністичного тоталітарного режиму був спрямований на знищення українців як національної спільноти. Тодішня влада штучно створила голод, вилучаючи продовольство, блокуючи села та регіони, забороняючи виїзд з охоплених голодом районів і застосовуючи репресії проти незгодних.

Україна втратила мільйони людських життів, а умови, створені комуністичним режимом, були несумісними з життям. Голодомор став можливим через те, що під час Української революції 1917-1921 років наш народ не зміг вистояти у збройній боротьбі проти більшовицької агресії. Окупація України призвела до масових репресій, терору, депортацій і катастрофічних наслідків для української нації.

Уже втретє Україна вшановує пам’ять жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної війни, яку веде росія. Ця війна супроводжується геноцидними практиками, що засвідчують спадковість злочинів сучасного кремлівського режиму від сталінського. Знання про Голодомор допомагають світу краще зрозуміти природу російської агресії — кремль знову використовує голод як зброю — цього разу через намагання створити глобальну продовольчу кризу. Ці уроки минулого мають стати застереженням для всього людства. 

О 16:00 23 листопада українці схилять голови у загальнонаціональній хвилині мовчання, вшановуючи пам’ять мільйонів жертв, запалюватимуть свічки пам’яті на підвіконнях своїх домівок чи офісів. Кожен вогник у вікні символізує скорботу за минулим і віру в світле майбутнє.

В умовах повномасштабного вторгнення та нинішньої війни наша пам’ять про Голодомор стає важливим чинником об’єднання суспільства та мобілізації зусиль для протидії агресору. Демократичний світ підтримує Україну, а сили безпеки та оборони героїчно протистоять ворогу. Пам’ять про жертви Голодомору має спонукати кожного українця докладати максимум зусиль для захисту Батьківщини. Лише спільними зусиллями ми можемо відстояти свободу, незалежність і право на життя для майбутніх поколінь. Пам’ятаємо минуле заради майбутнього.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.