Законопроєкт № 11543 передбачає запровадження системи заходів безпеки в наших школах. Під час повномасштабного вторгнення необхідно зробити все, щоб забезпечити нашим дітям і вчителям можливість навчатися та працювати в безпечних умовах.
Про це розповіла народна депутатка, член парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.
«Ухвалений проєкт закону передбачає створення комплексної системи безпеки у школах: цивільний захист, пожежну безпеку, контроль доступу до закладу освіти та безпечне перебування в ньому, безпечну прилеглу територію. Ми повинні встановити правила, щоб сторонні особи не могли потрапляти на територію шкіл, зокрема, особи в стані алкогольного та наркотичного сп’яніння тощо.
Щодо облаштування шкіл тривожними кнопками та огорожами. Були дискусії стосовно того, що запровадження цих норм потребуватиме значного фінансування з місцевих громад. Ми пропрацювали ці положення. 93% наших шкіл уже забезпечені тривожними кнопками. Нам залишилося забезпечити ними ще декілька відсотків шкіл — щоб миттєво, в разі загрози життю чи здоров’ю, можна було викликати поліцію», — зазначила вона.
І додала, що норма про огородження шкіл теж викликала багато дискусій. «Думаю, що до другого читання ми її приберемо або замінимо на «встановлення меж». Для нас важливо встановити межі території школи, де буде діяти система безпечного освітнього середовища. Тому тут теж немає фінансових ризиків для наших місцевих громад», — пояснила народна депутатка.
Політикиня зауважила, що цей законопроєкт — не про поліцію, металеві рамки та значні фінанси, які мають виділити місцеві громади. Там нічого немає про це. Це законопроєкт про комплекс заходів для безпеки наших дітей під час навчання.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.