При цьому документ жодним чином не звільняє від відповідальності тих осіб, які самовільно залишили частину.

Про це розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко.

«Згідно з документом, до 1 січня ті військовослужбовці, які самовільно залишили частини, мають право повернутися до військової частини, командир їх приймає на відповідне грошове, продовольче й речове забезпечення, має право віддавати таким людям накази й бойові розпорядження тощо. Чинне законодавство забороняє це робити до рішення суду, на яке може піти 3—4 місяці. І весь цей час командир не має права таку людину залучати до служби й нараховувати їй грошове забезпечення, тому ми прибираємо цей механізм», — зазначив політик.

Він наголосив, що цей законопроєкт жодним чином не звільняє від відповідальності тих, хто самовільно залишив частину.

«Судові процеси тривають паралельно зі службою військового. Під час слухань у суді командир має забезпечити, щоб обвинувачений військовослужбовець з’являвся в суд на слухання безпосередньо чи дистанційно. Відповідно до виправдувального чи звинувачувального вироку вирішуватиметься подальша доля військовослужбовця», — поінформував народний депутат.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.