Стосувалися вони сільського господарства, переробної промисловості та туризму, інфраструктури тощо.

Однак ситуацію змінила війна. Гроші на реалізацію ініціатив скерували на забезпечення оборони та стійкості України. Про це йшлося у моніторинговому звіті про виконання Стратегії розвитку Чернівецької області на період до 2027 року, який під час сесії заслухали депутати. 

Із початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України кошти субвенцій з державного бюджету, які в попередні роки спрямовувалися на реалізацію регіональних проєктів, були перерозподілені та направлені на забезпечення потреб сектору безпеки та оборони країни. Зокрема, це гроші на утримання та ремонт доріг, здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій тощо. Так, на Буковині було призупинено роботи на восьми шляхах та реконструкцію аеропорту «Чернівці». 

Попри це, у 2021-2023 роках вдалося завершити 41 проєкт та частково втілити 84. Торік основними джерелами їхнього фінансування (понад 60%) були небюджетні кошти, зокрема, гроші суб'єктів господарської діяльності, благодійна допомога, міжнародна технічна допомога. 

Стратегія розвитку Чернівецької області розрахована до 2027 року, тож до частини ініціатив можна буде повернутися згодом. 

Питання активно обговорювали у сесійній залі. Зокрема, запитання та уточнення були у депутатів Володимира Мороза, Оксани Палійчук, Олександра Шкурідіна, Лілії Бортич. Їх цікавили ситуація із ремонтом мосту у селі Глиниця, формування мережі профільних ліцеїв у краї, будівництва очисних споруд у Заставні та санаторію на Путильщині. 

Перед початком 17 сесії обласної ради голова Олексій Бойко вручив нагороди з нагрудним знаком «Незламні» депутатам Андрію Пуздряку та Борису Коліснику. Хлопці з перших днів війни долучилися до захисту держави.

Пресслужба Чернівецької обласної ради.