З новообраним Президентом Парламентської асамблеї НАТО Маркосом Перестрелло

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час 70-ї щорічної сесії Парламентської асамблеї НАТО, яка відбулася у Монреалі (Канада), провів зустріч із новообраним Президентом Парламентської асамблеї НАТО Маркосом Перестрелло (на знімку вгорі).

Руслан Стефанчук привітав Маркоса Перестрелло з обранням на цю високу посаду та відзначив, що Парламентська асамблея НАТО завжди демонструвала системну й всебічну підтримку України.

«Розраховую, що президентство нового очільника сприятиме зміцненню колективних зусиль задля підтримки суверенітету, безпеки та територіальної цілісності України», — зазначив він.

Голова Верховної Ради наголосив на важливості рішучих дій з боку НАТО, зокрема щодо запрошення України до Альянсу. «Вважаю, що членство України в НАТО є єдиною гарантією міцного й тривалого миру для моєї країни та всієї Європи», — підкреслив Руслан Стефанчук.

Водночас він запевнив, що український Парламент докладе максимум зусиль для втілення всіх необхідних реформ, які наближають Україну до стандартів НАТО. Особливу увагу було приділено питанню пришвидшення передачі оборонної допомоги Україні. «Це має прямий вплив на ситуацію на фронті», — зазначив Голова Верховної Ради України.

 

Зі Спікером Палати громад Парламенту Канади Ґреґом Фергюсом

Насамперед Голова Верховної Ради України висловив вдячність великому другу України Ґреґу Фергюсу за постійну та всеохопну підтримку України. «Для мене велика честь бути у парламенті Канади та особисто висловити вдячність канадським парламентаріям за всі рішення, ухвалені задля допомоги Україні у політичній, фінансовій та оборонній сферах. Окремо дякую Канаді за її незмінну адвокацію нашої держави на міжнародній арені», — підкреслив Руслан Стефанчук.

Під час зустрічі Голова Верховної Ради акцентував на ключових аспектах, важливих для України. Зокрема, він наголосив на необхідності подальшої підтримки євроатлантичної інтеграції України. «Для нас надзвичайно важливо отримати запрошення до НАТО — цей крок матиме велике геополітичне значення», — зазначив Руслан Стефанчук і закликав колегу скористатися всіма можливими важелями впливу, аби переконати партнерів України в необхідності цього рішення.

Окремо під час зустрічі були обговорені питання посилення обороноздатності України.

«Нині ми переживаємо складний момент з огляду на ситуацію на фронті та прагнення росії до ескалації. Україна повинна мати всі ресурси, щоб ефективно протистояти ворогу й перемогти», — наголосив Голова Верховної Ради України.

Він зазначив, що серед першочергових потреб нашої країни — зміцнення системи ППО, артилерія, безпілотні літальні апарати та засоби радіоелектронної боротьби.

Значну частину переговорів було присвячено реалізації Української Формули миру та Плану перемоги, представленого Президентом України Володимиром Зеленським. Руслан Стефанчук також закликав до продовження політичної підтримки України, зокрема у контексті майбутнього головування Канади у G7. «Переконаний, що це стане новою важливою сторінкою у справі підтримки України», — підкреслив Голова Верховної Ради України.

 

Із Генерал-губернатором Канади Мері Саймон

Під час розмови Руслан Стефанчук висловив вдячність усім канадцям за допомогу, надану українцям, які були вимушені шукати тимчасового притулку через російську агресію.

Під час зустрічі сторони обговорили низку гуманітарних питань, зокрема підтримку української діаспори в Канаді та важливість збереження української культури.

Окрему увагу було приділено питанню захисту корінних народів України. Руслан Стефанчук поінформував Мері Саймон про кроки щодо захисту інтересів кримських татар, які після окупації Криму зазнали гонінь, тортур та арештів.

«Ми маємо боротися за кожного ув’язненого і звільнення всього півострова», — наголосив Голова Верховної Ради України.

Також під час зустрічі була порушена болюча для України тема викрадення українських дітей росією. Руслан Стефанчук підкреслив важливість консолідації зусиль світової спільноти задля їх повернення.

«Зараз критично важливо визначити шляхи об’єднання світової спільноти для повернення наших дітей додому», — підкреслив він.

На завершення зустрічі Спікер українського Парламенту подякував Генерал-губернатору за всеосяжну підтримку Канади та солідарність з Україною.

 

Із сенаторами Канади

Насамперед Руслан Стефанчук подякував Канаді за незмінну підтримку України, зокрема за надану військову, фінансову, гуманітарну та політичну допомогу, а також за лідерство у багатьох важливих питаннях і активну позицію на міжнародній арені.

Спікер українського парламенту наголосив, що ситуація на фронті залишається напруженою. Він відзначив, що Україна понад 1000 днів героїчно протистоїть російській агресії та зберігає стійкість. «росія продовжує ескалацію. Так, 21 листопада цього року ворог завдав удару міжконтинентальною балістичною ракетою по місту Дніпро», — підкреслив Голова Верховної Ради України.

У зв’язку з цим Руслан Стефанчук закликав посилити оборонну підтримку України та надати озброєння, яке дасть змогу стримати агресора і змінити ситуацію на фронті. Окремо він наголосив на важливості використання всієї наданої Україні зброї у повному обсязі.

Під час зустрічі сторони також приділили увагу посиленню санкцій проти росії.

«Той факт, що в ракетах і дронах, які росія застосовує проти України, ми досі знаходимо західні компоненти, свідчить про можливість обходу санкцій. Це потребує рішучих дій міжнародної спільноти», — акцентував Руслан Стефанчук.

Окрему увагу було приділено важливості реалізації Формули миру. Руслан Стефанчук зазначив, що Україна не може погодитися на мир за будь-яку ціну. «Саме тому потрібна підтримка Української Формули миру та Плану перемоги, який Володимир Зеленський представив в українському Парламенті», — підкреслив він.

Учасники зустрічі обговорили кожен із пунктів Плану перемоги та наголосили на необхідності його швидкого впровадження.

На завершення Руслан Стефанчук звернув увагу на майбутнє головування Канади у G7 у 2025 році, назвавши це шансом для сильних і скоординованих дій задля наближення Перемоги. «Сподіваюся на подальшу солідарність на парламентському рівні між нашими країнами та ухвалення законодавчих ініціатив на підтримку України канадським парламентом», — резюмував він.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.