Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко взяв участь у Відкритому форумі «IMPACT-Житомир — Інтерактивна освітня програма для лідерів місцевого самоврядування в Житомирській області України», організованому Проєктом Естонського центру міжнародного розвитку.
У заході взяли участь представники українського Парламенту, урядів України та Естонії, обласних державних адміністрацій, посольств, а також експерти та аналітики.
Олександр Корнієнко виступив доповідачем на панелі, яка була присвячена питанню важливості реалізації спільних проєктів України з Європейським Союзом у контексті євроінтеграційного шляху нашої держави та її повоєнного відновлення. За його словами, за сприяння партнерів з ЄС продовж року було реалізовано багато проєктів для місцевого самоврядування, зокрема, на Львівщині та Івано-Франківщині (водогони, дороги, школи, садочки, обладнання для лікарень та ін.).
«У Євросоюз вступає не тільки урядовий квартал чи окремі посадові особи, а кожен з нас — кожна з 1470 громад, кожен населений пункт та кожен громадянин України. Можна робити спільні проєкти з громадами Польщі, Естонії, Литви, Словаччини та з громадами інших країн», — наголосив Перший віцеспікер.
Відбувся обмін думками щодо ключових аспектів використання можливостей, які надають проєкти співробітництва Європейського Союзу. Окрема увага була приділена запуску інтерактивної навчальної Програми для лідерів місцевого самоврядування в Житомирській області. До можливої співпраці з ЄС планується долучити понад 200 представників громад Житомирщини.
«Насамперед це навчання для лідерів місцевого самоврядування, яке ініціювали разом з Арсенієм Пушкаренком. Воно передбачає 8 модулів за різними напрямами. Під час програми всі її учасники зможуть напрацювати концепції проєктів, які буде можливість використати згодом для залучення фінансування», — зазначив Олександр Корнієнко.
Під час форуму зазначалося, що за останні два роки регіони та місцеві громади України стикнулися з великими викликами, включно з безпековим (руйнування інфраструктури), демографічним (зокрема, міграція населення), фінансовим, створеними війною екологічними катастрофами. Окремо було порушено питання трансформування аграрної сфери України в переробну.
Зазначалося, що для того, щоб вирішити ці виклики, громади повинні мати стратегічне бачення та якісно впроваджувати проєкти трансформації, інновації та відновлення, зокрема реалізовуючи спільні проєкти за підтримки ЄС.
«На нас чекають нові права та обов’язки, можливості. Їх необхідно знати, використовувати та виконувати. Водночас підвищувати спроможність — для цього вже є зараз програми та проєкти. Кожна громада має можливість стати кращою та підвищити свій рівень до європейського», — зауважив Перший заступник Голови Верховної Ради України.
Олександр Корнієнко подякував учасникам форуму за порушені важливі питання. Також він подякував представникам Естонії за презентований досвід та практики.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.