Керівництво Верховної Ради України, представники фракцій та депутатських груп зустрілися із Президентом Європейської Ради Антоніу Коштою, Високою представницею ЄС із закордонних справ і політики безпеки Каєю Каллас та Комісаркою ЄС з питань розширення Мартою Кос.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук висловив щирі вітання Антоніу Кошті з нагоди його призначення на посаду Президента Європейської Ради.

Руслан Стефанчук відзначив багатий досвід Антоніу Кошти на посаді Прем’єр-міністра Португалії та висловив сподівання, що це сприятиме інтеграції України до ЄС.
Також Голова Верховної Ради України привітав Комісара ЄС з питань розширення Марту Кос та Високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Каю Каллас.

Візит делегації ЄС, за словами Спікера українського Парламенту, є ще одним свідченням солідарності та всебічної підтримки, яку Європейський Союз надає Україні. Руслан Стефанчук зазначив, що Верховна Рада України активно працює над адаптацією національного законодавства до норм ЄС. Ведеться активна співпраця з Європейським парламентом, зокрема, співпраця комітетів Верховної Ради України та комітетів Європарламенту.

«Ми рішуче налаштовані виконати всі необхідні реформи, адаптувати законодавство до стандартів ЄС і стати повноцінним членом Європейського Союзу. Членство в Європейському Союзі залишається ключовим пріоритетом для нашої держави», — підкреслив Голова Верховної Ради.

Він також висловив сподівання, що ще під час президентства Антоніу Кошти прапор України замайорить серед прапорів Європейського Союзу.

Окремо Руслан Стефанчук висловив вдячність країнам-членам ЄС за фінансову, оборонну, гуманітарну та політичну допомогу. Він, зокрема, наголосив, що росія продовжує ескалацію, співпрацюючи з Північною Кореєю та щоденно вдається до терору українських міст.

«Тому для України залишається нагальною потребою стабільне постачання зброї та боєприпасів, скасування обмежень на її використання та посилення санкційного тиску на росію», — підкреслив Руслан Стефанчук.

Під час зустрічі Руслан Стефанчук акцентував на питанні використання заморожених російських активів для відновлення України та посилення співпраці у сфері оборонної промисловості.
Також Голова Верховної Ради закликав європейських партнерів сприяти запрошенню України до НАТО та зазначив, що це стане важливим геополітичним кроком.

Своєю чергою, Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко зазначив, що як член євроінтеграційної переговорної команди, щиро вдячний за динаміку, послідовність у підготовці та ухваленні рішень щодо України.

«Починаючи з 1 березня 2022 року, коли ми подали заявку на членство, і до сьогодні Європейська Комісія, держави-члени та Україна йдуть пліч-о-пліч у підготовці нашої країни до вступу, навіть за умов воєнного стану», — наголосив Перший віцеспікер.

Він також наголосив, що глибока участь українського Парламенту в переговорному процесі гарантує інклюзивність та всебічне обговорення майбутніх, не завжди простих, рішень щодо адаптації.

«Разом залишаємось активними та відповідальними учасниками європейської інтеграції України», — підкреслив Олександр Корнієнко.

Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк під час зустрічі акцентувала на тому, що система безпеки в Європейському Союзі зараз є надважливою. Її треба суттєво посилювати на фоні викликів, що зростають. Адже росія суттєво збільшує видатки на війну.

«Такі дії потребують відповідної реакції ЄС та країн-членів. Вони мають підвищувати власні видатки на оборону. Щонайменше до 3% ВВП кожна. Тільки так Європа зможе надавати більше військової підтримки Україні та буде здатною захистити себе», — підкреслила вона.

Віцеспікерка зауважила, що через війну та постійні обстріли росією Україна також стикається з найбільшою гуманітарною та енергетичною кризою.

«Щоби українська економіка і наші міста могли триматися далі, а діти та молодь мали змогу навчатися саме в Україні — нам потрібні сучасні системи ППО. Ми дуже розраховуємо на допомогу наших партнерів з країн ЄС у посиленому захисті українського неба», — підкреслила Олена Кондратюк.

На завершення Руслан Стефанчук подякував партнерам за незмінну підтримку України та закликав до подальшої тісної співпраці задля спільної Перемоги над агресором.

 

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.