Діти із Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської областей та АР Крим, які жили під тиском російської окупації, нарешті вирвалися на волю. Це вдалося здійснити в межах реалізації затвердженого плану дій Президента України Bring Kids Back UA.
Повернутим — від 6 до 16 років. Серед них — хлопчик, який на момент російського вторгнення перебував у «Олешківському дитячому будинку-інтернаті», вихованці якого були вивезені окупаційною владою до міста Скадовська та рф. Сімейні обставини та відсутність перспектив для гарного майбутнього дітей спонукали дорослих, в яких перебували маленькі українці, до рішучих дій — повернення дітей на підконтрольну Уряду України територію. Сімох дітей вдалося повернути із залученням країни-посередника Катару. Ще одного хлопчика повернули через гуманітарний коридор за сприяння Veterans Alliance.
Державні органи та громадські організації допоможуть сім’ям влаштувати діток до школи, нададуть психологічну та гуманітарну допомогу, сприятимуть соціальній інтеграції. Нарешті діти матимуть стабільне середовище для зростання.
Офіс Омбудсмана отримав приблизно шість тисяч звернень від ветеранів у 2024 році
Омбудсман України Дмитро Лубінець виступив на міжнародному форумі «Ветерани — шлях Додому» у Львові. Він зауважив, що інституція цьогоріч отримала 5 973 звернення від ветеранів, що свідчить про те, що ветерани стикаються із порушенням своїх прав. Д. Лубінець додав, що інституція забезпечує ветеранів інформацією про їхні права, доступні послуги та ресурси. До прикладу, щодо права на безоплатне зубопротезування та зуболікування.
«Наша відповідальність — не залишити жодного ветерана та його родину наодинці з труднощами», — підсумував Уповноважений.
Понад 700 осіб: найбільша регіональна зустріч з родинами військовополонених і зниклих безвісти оборонців України
У Вінниці Омбудсман України Дмитро Лубінець провів велику зустріч з родинами наших Захисників і Захисниць, до якої долучилися понад 700 громадян. На події були присутні представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Національної поліції, СБУ, МВС, ГШ ЗСУ, Пенсійного фонду, Вінницької ОВА, МКЧХ, ТЦК та СП, а також представники військових частин і командування ЗСУ. Уповноважений розповів, що вдалося досягти того, щоб російська сторона провела моніторингові візити у Мордовії до місць, де перебувають українські військовополонені. Омбудсман наголосив, що росія досі не розпочала роботу змішаних медичних комісій, які є першим етапом репатріації.
Традиційно наприкінці зустрічі співробітники Офісу Омбудсмана прийняли звернення від родичів.
Офіс Омбудсмана України.