Щодо встановлення кримінальної відповідальності за несанкціоноване втручання, збут або розповсюдження інформації, що оброблюється в публічних електронних реєстрах, та посилення кримінальної відповідальності під час дії воєнного стану за кримінальні правопорушення у сфері використання інформаційно-комунікаційних систем
На позачерговому засіданні Комітету з питань правоохоронної діяльності його учасники розглянули проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за несанк-ціоноване втручання, збут або розповсюдження інформації, що оброблюється в публічних електронних реєстрах, та посилення кримінальної відповідальності під час дії воєнного стану за кримінальні правопорушення у сфері використання інформаційно-комунікаційних систем (реєстр. № 10242).
За результатами розгляду Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроєкт в другому читанні та в цілому як закон.
Під час засідання Комітету було розглянуто питання щодо включення та підтримки комітетської поправки, яка доповнює частиною другою статтю 77 Кримінального кодексу України та передбачає можливість застосування додаткового покарання у вигляді конфіскації майна до осіб, які звільнені від відбування покарання з випробуванням внаслідок засудження на підставі угоди про визнання винуватості за корупційне кримінальне правопорушення або кримінальне правопорушення, пов’язане з корупцією, усунувши, таким чином, накладку норм. Включення поправки підтримали 18 членів Комітету, один — утримався.
Комітет рекомендуватиме включити до розгляду зазначений законопроєкт на найближче пленарне засідання парламенту.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.
Щодо сприяння у забезпеченні сталого функціонування електронних комунікаційних мереж та надання електронних комунікаційних послуг, а також заборони демонтажу електронних комунікаційних мереж в умовах надзвичайних ситуацій, надзвичайного та воєнного стану
Відбулося засідання Комітету з питань цифрової трансформації, під час якого народні депутати України — члени Комітету розглянули такі законопроєкти:
№ 9593 «Про внесення змін до статті 115 Закону України «Про електронні комунікації» (щодо сприяння у забезпеченні сталого функціонування електронних комунікаційних мереж та надання електронних комунікаційних послуг, а також заборони демонтажу електронних комунікаційних мереж в умовах надзвичайних ситуацій, надзвичайного та воєнного стану)».
Зазначений законопроєкт розроблено з метою недопущення демонтажу електронних комунікаційних мереж чи їх частин в умовах надзвичайних ситуацій, надзвичайного та воєнного стану, окрім як за рішенням постачальника електронних комунікаційних мереж або послуг чи за рішенням суду. Це пов’язано з тим, що наслідком таких дій може бути припинення надання електронних комунікаційних послуг населенню, органам влади, в тому числі регіональним, органам місцевого самоврядування, на об’єкти критичної інфраструктури тощо.
Члени Комітету, розглянувши положення законопроєкту, підтримали його і вирішили рекомендувати Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому як закон у запропонованій Комітетом редакції.
№ 12131 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів».
Цей законопроєкт спрямований на відновлення обов’язкової системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів для установок, що підпадають під сферу охоплення діючого законодавства, за винятком тих, що не контролюються, зруйновані тощо, та приведення чинного законодавства України у відповідність до Закону України «Про публічні електронні реєстри».
Народні депутати України відзначили його актуальність, але зауважили про необхідність врахування пропозицій та зауважень при доопрацюванні законопроєкту.
№ 12087 «Про внесення змін до законів України щодо об’єднання ринків електричної енергії України та Європейського Союзу» та альтернативний до нього законопроєкт реєстр. № 12087-1.
Метою прийняття цих законопроєктів є створення законодавчого підґрунтя для повної ринкової інтеграції України як Договірної Сторони Енергетичного Співтовариства до єдиного європейського ринку електричної енергії, а також створення простих та зрозумілих правил імплементації в українське законодавство процесів, направлених на єдине сполучення ринків.
Народні депутати України — члени Комітету, розглянувши положення законопроєктів, підтримали запропоновані норми та звернули увагу на необхідність врахування зауважень і пропозицій Мінцифри.
Розглянувши зазначені законопроєкти Комітет рекомендує врахувати викладені у Висновках до них зауваження та пропозиції під час їх підготовки й розгляду.
Також на засіданні Комітету було затверджено резолюцію круглого столу на тему: «Реформа політичних партій і цифрові інновації», який відбувся 12 листопада, та створено робочу групу з підготовки до другого читання проєкту закону про Єдину інформаційну систему соціальної сфери (реєстр. № 11377 від 24.06.2024).
Працюємо над вдосконаленням законодавства!
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.