Комітет з питань екологічної політики та природокористування розглянув підготовлений до другого читання проєкт закону про внесення змін до Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року (реєстр. № 6227), запропонувавши викласти його назву у новій редакції: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оновлення Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року та регулювання деяких питань стосовно корисних копалин і компонентів стратегічного та критичного значення», з урахуванням пропозицій і зауважень суб’єктів права законодавчої ініціативи.

Комітет вирішив врахувати поправки і пропозиції, подані за результатами розгляду на засіданні підкомітету з питань охорони і раціонального використання надр щодо внесення до порівняльної таблиці доповнень стосовно викладу в остаточній редакції тексту статей законопроєкту для прийняття у другому читанні відповідно до пункту 4 частини першої статті 118 Регламенту Верховної Ради України.

За результатами обговорення законопроєкту на засіданні Комітету за участю керівників центральних органів виконавчої влади та представників громадськості Комітет ухвалив висновок та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України законопроєкт із новою назвою «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оновлення Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року та регулювання деяких питань стосовно корисних копалин і компонентів стратегічного та критичного значення» (реєстр. № 6227) прийняти в другому читанні та в цілому як закон.

За результатами розгляду законопроєкту про ратифікацію Угоди (у формі обміну листами) між Україною та Європейським Союзом щодо зупинення зобов’язань України щодо сплати фінансових внесків у зв’язку з угодами про приєднання до програм Союзу (реєстр. № 0294 від 13.11.2024), внесеного Президентом України Зеленським В. О., Комітет ухвалив висновок і прийняв рішення рекомендувати головному комітету внести пропозицію до Верховної Ради України прийняти його за основу і в цілому.

Крім того, запропоновано Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій поінформувати Комітет про розміри фінансових внесків щодо участі у програмах ЄС.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.