Волонтер у перекладі з англійської означає «добровільний помічник». Перший волонтерський проєкт був здійснений після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, за участю німецької та французької молоді. Тоді волонтери відновлювали зруйновані ферми в місцях найзапекліших боїв між німецькими і французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія, й волонтерський рух поширився світом.

В Україні волонтерський рух розпочався у 90-х роках XX століття. Офіційно його визнали 10 грудня 2003 року. На сьогодні він регламентується Законом «Про волонтерську діяльність».

Українцям здавна були притаманні взаємодопомога та підтримка одне одного, а роком народження українського волонтерства можна вважати 2014-й — Революція Гідності, а потім і війна на сході дали поштовх розвитку волонтерства в країні, яке переросло в потужний громадянський рух. Волонтери добровольцями йшли на фронт. Нині волонтером став фактично кожен українець.

Українські волонтери — це головна підтримка для ЗСУ. Вони виробляють та знаходять необхідні речі, продукти, речі першої потреби, підтримують моральний дух бійців, збирають по світу фінансову допомогу й везуть на передову все необхідне, часто ризикуючи життям, допомагають українським військовим і цивільним, проводять евакуацію й приймають біженців, плетуть маскувальні сітки й готують борщові набори. Волонтери допомагають дітям і дорослим, піклуються про здоров’я тварин, забезпечують їх комфорт та безпеку.

Міжнародний день волонтерів — ще одна нагода вшанувати та висловити вдячність волонтерам за їхню самовіддану працю і безкорисливий внесок на благо суспільства.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.