Йдеться про Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо врахування положень Рекомендацій Ради Організації економічного співробітництва та розвитку стосовно податкових заходів для подальшої боротьби з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях» та Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів притягнення юридичних осіб до відповідальності за підкуп посадових осіб іноземних держав».
Про це повідомив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко.
«Перший закон стосується податкових заходів для подальшої боротьби з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях, другий — удосконалення механізмів притягнення юридичних осіб до відповідальності за підкуп посадових осіб іноземних держав», — зауважив Перший віцеспікер.
За його словами, бути учасниками Робочої групи щодо боротьби з хабарництвом у міжнародних ділових операціях ОЕСР — це передумова для вступу безпосередньо до самої ОЕСР.
«З метою вступу ми продовжуємо активну роботу з реалізації Програми ОЕСР для України. Минулого року Уряд затвердив План заходів із її реалізації — це 129 пунктів за різними сферами: від державного регулювання до розвитку науки й освіти. Мова про якісні, перевірені часом державні політики, які допоможуть нам побудувати сучасну ефективну державу», — наголосив Олександр Корнієнко.
Перший заступник Голови Верховної Ради України розповів про створення Парламентської групи з питань взаємодії з ОЕСР, яка діятиме під його координацією. «Вона націлена на сприяння створення політичного імпульсу навколо законодавчих ініціатив, що мають відношення до Програми, та підвищити обізнаність депутатів про діяльність ОЕСР», — повідомив Перший віцеспікер.
Таким чином, за словами Олександр Корнієнка, Україна проводить послідовну політику, спрямовану на впровадження міжнародних стандартів у різних сферах життєдіяльності відповідно до рекомендацій ОЕСР.
ДОВІДКОВО
ОЕСР — найбільше у світі джерело порівняльних статистичних, економічних та соціальних даних.
Організація стежить за трендами, аналізує та прогнозує економічний розвиток, досліджує, наприклад, соціальні зміни та практику в торгівлі.
Також ОЕСР виступає майданчиком, який дає змогу урядам порівнювати власний досвід державної політики, шукати шляхи розв'язання спільних проблем, визначати найкращі практики та координувати внутрішню й міжнародну політику.