Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе та перший заступник голови Комітету Вадим Галайчук взяли участь у спільному засіданні з Комітетом у закордонних справах Європарламенту на тему санкцій ЄС та використання заморожених активів рф. Засідання було ініційоване Комітетом Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала європарламентаріям за лідерство і підтримку України, за їхні зусилля в тому, щоб закласти міцний фундамент для наступних кроків у допомозі і підтримці України. Водночас вона зазначила, що в Україні стурбовані дискусіями про потенційні переговори з росією.

«Припинення вогню неможливо укладати з тими, хто прагне стерти цілу націю з мапи світу, знищити цілий народ, підпорядкувати усі європейські і західні держави своїй волі. Це саме те, що зараз робить російська федерація. І вона не змінила своїх цілей у цій війні. Тому ми маємо стояти проти цієї загрози разом», — наголосила голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС. Вона зауважила, що росія загрожує свободі і демократичним принципам в усьому світі, і закликала до термінових спільних рішень. «Це включає посилення оборонних закупівель і можливостей як для України, так і для Європи, ефективне застосування санкцій і гарантування того, що цілі сектори російської економіки мають бути під санкціями, щоб росія не змогла більше фінансувати цю війну», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС наполягла, що війна росії проти України — це не просто війна за території чи ресурси:

«Ця війна для зміни світового порядку, підкорення народів, щоб верховенство права замінити верховенством сили. Я маю надію, що європейські держави не підуть на це. І що разом ми знайдемо способи реорганізувати наші зусилля і забезпечити поразку росії». Іванна Климпуш-Цинцадзе також закликала працювати над тим, щоб виробити єдину позицію з європейськими та американськими партнерами щодо результату цієї війни. «Щоб разом перемогти цю вісь зла, яка включає росію, Іран, Північну Корею та, до певної міри, Китай», — наголосила голова Комітету.

Вадим Галайчук, який також є співголовою Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС з українського боку наголосив, що важливо не лише працювати над новими інструментами протидії росії, а й забезпечити ефективність чинних — гарантувати, що санкції, запроваджені проти росії, працюють, і усунути усі можливі лазівки для їхнього обходу.

«Ми маємо узгодити наші позиції щодо тих компаній, які, як ми знаємо, продають товари іншим державам і компаніям, які обходять санкції. Важливо знайти інструменти впливу на ці компанії, запровадити прозорі інструменти контролю продажів та подальшого використання товарів, які вони продають. Більшість із цих компаній добре знають, куди зрештою ідуть їхні товари. Тому європейські держави мають знайти рішення, які політики потребують змін, щоб зробити механізми контролю за виконанням санкцій більш ефективними», — зазначив Вадим Галайчук.

Співголова Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС з українського боку також наголосив, що зростає роль Китаю у підтримці росії в її війни проти України. «Китай постачає матеріали та обладнання. Ми добре знаємо ці компанії. Вони присутні на європейському ринку також. Тому я наполягаю, що потрібно створити список цих компаній і дати їм чітко зрозуміти, що, якщо вони продовжуватимуть допомагати обходити санкції, їм буде набагато важче працювати в Європейському Союзі, мати доступ до технологій, ринків та європейських партнерств», — підсумував Вадим Галайчук.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.