Право на сім’ю як пріоритет: Уряд ухвалив важливу стратегію

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець вітає ухвалення Урядом Стратегії забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні.

«Це вагомий документ для реформування системи догляду і підтримки дітей та створення умов, де кожна дитина матиме шанс на щасливе дитинство в родині. Як Омбудсман я також вніс свої пропозиції», — зауважив Дмитро Лубінець.

Він додав, що стратегія передбачає трансформацію закладів інституційного догляду й визначає забезпечення права дитини на виховання в родині як пріоритет.

У разі її успішної реалізації передбачається, що до 2028 року майже 95% дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, зростатимуть у сімейних формах виховання. Кількість дітей у закладах інституційного догляду зменшиться на 30%, а дітей віком до трьох років — на 80% порівняно з показниками 2023 року.

Участь у Національному форумі «Об’єднані проти насильства»

У межах проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» представник Уповноваженого з рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Олександр Осіпов виступив на першій панелі Національного форуму «Об’єднані проти насильства».

Захід організували в межах проєкту «Захисти її: Сприяння у створенні можливостей для життєстійкості та процвітання середовища — створення безпечних просторів у Харківській, Чернігівській та Сумській областях» у співпраці з Офісом Омбудсмана.

Олександр Осіпов під час виступу привернув увагу присутніх до проблемних питань у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та поінформував про недоліки, виявлені під час здійснення парламентського контролю за цим напрямом.

Важлива зустріч з делегацією Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти

Представник Уповноваженого з прав людини в системі органів сектору безпеки й оборони Юрій Ковбаса зустрівся з делегацією Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (МКЗБ) на чолі з Метью Холідей, програмним директором МКЗБ у Європі, та паном Аднаном Різвічем, директором МКЗБ із систем та координації даних.

Обговорили створення спільного плану дій щодо вдосконалення процесу збору та аналізу інформації про зниклих безвісти, зокрема про депортованих та примусово переміщених дітей та цивільних осіб. Це дасть змогу прискорити пошук і встановлення місця перебування зазначених осіб.

Представники МКЗБ презентували передові інструменти, які вже використовуються в інших країнах для пошуку зниклих осіб. Ці технології можуть стати основою для спільної роботи.

Офіс Омбудсмана України.