Він виступив в рамках дискусії на тему «Взаємодія парламентів та омбудсманів заради просування прав людини в добу невизначеності». За словами Олександра Корнієнка, наразі українські військові також значною мірою захищають права людини та демократію, — в окопах та зі зброєю в руках.
«Досвід роботи Верховної Ради України та Офісу Омбудсмана України зараз набувається під час повномасштабного вторгнення. Ми не хотіли б мати його в таких умовах. І не хочемо, щоб будь-яка інша країна зазнала схожого. Але маємо ним ділитися, щоб розуміти та відповідати на всі сьогоднішні виклики разом», — сказав Перший заступник Голови українського Парламенту.
Олександр Корнієнко зауважив, що позиція Омбудсмана впливає на законодавчі рішення, а його думка є вагомою для комітетів Верховної Ради України в контексті прийняття рішень щодо тих чи інших законодавчих ініціатив.
Під час заходу піднімалося питання злочинної примусової депортації росією українських дітей. За-значалося, що світова спільнота повинна об’єднатися в боротьбі із злочинами проти людяності та
військовими злочинами, які здійснює росія на території України.
«Під час однієї з асамблей Міжпарламентського союзу разом з інституцією працювали над промоцією питань, пов’язаних із примусовою депортацією наших дітей. Це дало змогу ґрунтовно донести про ситуацію, поділитися конкретними кейсами та спрямувати увагу міжнародної спільноти на дії, які потрібно виконати», — наголосив Перший віцеспікер.
За його словами, автократія здійснює атаку на демократію та її важливу частину — права людини. «Світова спільнота має бути об’єднаною заради захисту прав людини, розв’язання всіх питань та відсічі агресії, яка порушує практично все, що тільки можливо», — зауважив Перший заступник Голови Верховної Ради України.
Олександр Корнієнко подякував партнерам за підтримку в досягненні поставлених цілей.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.