«Питання повернення українських дітей, незаконно переміщених, викрадених або депортованих росією – тема окремої дискусії, у якій я взяла участь як куратор парламентської частини у президентській ініціативі Bring Kids Back UA», – розповіла вона.

У своєму виступі Олена Кондратюк виокремила три напрями подальшої роботи Парламенту України щодо цього питання.

По-перше – продовжувати надавати міжнародного розголосу на найвищому рівні.

«Завдяки нашим зусиллям парламентської дипломатії резолюції із засудженням депортації ухвалили у США, Канаді, Франції, Польщі, Словаччині, Молдові, Ісландії, Чехії, країнах Балтії, Європарламенті, Парламентській асамблеї Ради Європи. Працюємо ще з декількома парламентами», – зазначила Олена Кондратюк.

По-друге – внутрішня робота, зокрема, приведення національного кримінального законодавства у відповідність до міжнародних трактувань злочинів депортації. За словами Віцеспікерки, не можна вимагати від інших країн світу засудження і покарання злочинів проти українських дітей, якщо ми самі їх належним чином не засуджуємо і не караємо.

«Тому зараз на розгляд Верховної Ради винесено мій законопроект, який передбачає, що воєнні злочини проти дітей мусять розслідуватися за окремою спеціальною статтею Кримінального кодексу. Ідеться насамперед про злочин незаконного переміщення та злочин невиправданої затримки репатріації наших дітей. Такі злочини пропонується винести в окрему статтю Кримінального кодексу України», – зазначила Олена Кондратюк.

Третій напрям – це створення адекватного і всеохопного санкційного списку. До нього мають входити не лише організатори злочинів, але й безпосередні виконавці.

«Ті люди, які беруть до себе українських дітей, які відводять їх до паспортного столу за російським документом, які ведуть для них гуртки російського воєнно-патріотичного виховання – усі вони мають відчувати на собі, що вчиняють злочин, і отримати покарання! Україна має зібрати найповніший санкційний список», – наголосила Заступниця Голови Верховної Ради, та висловила переконання, що у такому списку має міститися окремий розділ щодо злочинів проти дітей.

«І вже із цим списком ми зможемо звертатися до іноземних парламентів і до учасників міжнародної коаліції з проханням включити визначених осіб до своїх санкційних списків», – підсумувала Олена Кондратюк.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України