У столиці відбулася Міжнародна правозахисна конференція «Десятиліття 2014-2024. Відвойовуючи права людини. Зберігаючи демократію».
У заході взяли участь понад 1000 осіб.
Генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе приїхав в Україну, щоб особисто долучитися до події. Також приїхали омбудсмани Молдови, Президент Національної координації італійських омбудсманів, представники Естонії та низки інших країн. Долучилися і українські та міжнародні організації: ООН, European Union Agency for Fundamental Rights, МКЧХ, ENNHRI й інші.
Відкриття заходу розпочалося з виступу Президента України Володимира Зеленського. Також виступив Омбудсман України Дмитро Лубінець. З вітальними словами звернулися Генсек РЄ Ален Берсе, посол Японії в Україні Масаші Накагоме, заступник постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс та Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк.
За участі представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та іноземних спікерів відбулися дискусійні панелі.
Сотні викраденихі всиновлених українських дітей — дослідження Yale HRL
Дослідники Єльського університету ідентифікували сотні українських дітей із Донецької та Луганської областей, яких викрала росія після початку повномасштабного вторгнення.
148 юних українців уже внесено в російські бази даних із розміщення дітей, 42 з них — усиновлені чи взяті під опіку російськими сім’ями. Ще 166 дітей зараз живуть у російських родинах.
«Це не просто викрадення. Це цілеспрямована політика росії, яка прагне стерти українську ідентичність і зламати наше майбутнє!» — зазначив Омбудсман України Дмитро Лубінець.
Право на сім’ю як пріоритет: Стратегія Уряду
Омбудсман України Дмитро Лубінець вітає ухвалення Урядом Стратегії забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні.
«Це вагомий документ для реформування системи догляду і підтримки дітей і створення умов, де кожна дитина матиме шанс на щасливе дитинство. Як Омбудсман я також вніс свої пропозиції», — зазначив Дмитро Лубінець.
Стратегія передбачає трансформацію закладів інституційного догляду й ви-значає забезпечення права дитини на виховання в родині як головний пріоритет.
У разі успішної реалізації Стратегії передбачається, що до 2028 року близько 95% дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, зростатимуть у сімейних формах виховання.
Кількість дітей у закладах інституційного догляду зменшиться на 30%, а дітей віком до трьох років — на 80% порівняно з показниками 2023 року.
Офіс Омбудсмана України.