Також ці кошти не будуть обліковуватися як державний борг України. Таку норму містить ухвалений законопроєкт № 12232 щодо змін до Бюджетного кодексу.
Про це розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Леонов.
«Дефіцит бюджету України на наступний рік становить майже 38,5 мільярда доларів. Щоб закрити цю потребу, ми очікуємо на кошти від МВФ — майже 3 мільярди доларів, ще 16 мільярдів повинно надійти за програмою Ukraine Facility, але найбільше коштів має надійти від країн «Великої сімки» — 50 мільярдів доларів, які надаються за рахунок прибутку від заморожених російських активів. Ухвалений законопроєкт стосувався такого питання, як «умовні боргові зобов’язання». Такої термінології в нашому Бюджетному кодексі не було, і її потрібно було дуже швидко прийняти», — зазначив політик.
За його словами, після внесення змін міністр фінансів зможе підписувати договори, а держава отримуватиме кошти.
«Найближчим часом Японія, США і Канада повідомлять, як будуть розподілені кошти між нашими партнерами, від кого і як саме ми будемо їх отримувати. Важливо, що виділені партнерами 50 мільярдів доларів навіть не будуть обліковуватись як державний борг України», — наголосив народний депутат.
Він також нагадав, що завдяки активній роботі Офісу Президента й Міністерства фінансів за майже три роки війни Україна отримала понад 100 мільярдів доларів допомоги, із яких майже 33% — це грантові кошти, тобто кожен третій долар наша держава не буде повертати.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.