«На засіданні Комітету разом із міністром Віктором Ляшком, заступником міністра Марією Карчевич, заступником керівника ОП Іриною Верещук та народними депутатами розглянули законопроєкт № 12178 щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи», — повідомив голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Рішенням РНБО встановлені чіткі дедлайни щодо реформування системи МСЕК. У першому читанні Верховна Рада підтримала документ в середині листопада. До другого читання надійшло понад 500 поправок.

Законопроєкт передбачає, що з 1 січня 2025 року всі МСЕК будуть ліквідовані, а замість них запрацюють експертні комісії у кластерних та надкластерних лікарнях, які проводитимуть оцінку відповідно до критеріїв Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я.

Ключові положення документа з урахуванням поправок наступні:

- внесення всіх даних до електронної системи охорони здоров’я, цифровізація всіх процесів;

- встановлення чітких критеріїв оцінки функціональності відповідно до МКФ;

- замість лікарсько-консультаційної комісії направити на оцінку функціональності зможе сімейний чи лікуючий лікар;

- справи будуть призначатися за випадковим принципом, щоб до розгляду пацієнт та лікарі одне одного не знали;

- колишні члени МСЕК не входитимуть до нових команд, а медики з експертних комісій почнуть декларувати доходи та отримувати доплати за окремим пакетом ПМГ.

Без змін залишаться встановлені раніше статуси осіб з інвалідністю та соціальні гарантії, попередні статуси людей з інвалідністю, які були отримані до запуску реформи, медико-соціальна експертиза для дітей.

«Упевнений, що повна цифровізація процесу оцінювання функціональності дасть змогу забути про численні ганебні скандали, пов’язані із МСЕК, а нові експертні команди працюватимуть з нульовою толерантністю до корупції.

Дякую всій команді, яка працювала над документом. До ухвалення законопроєкту № 12178 залишилося зробити один крок — проголосувати у залі засідань Верховної Ради».

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.