Цей день покликаний привернути увагу до проблем людей з інвалідністю, захисту їхніх прав, гідності й благополуччя.
Як зазначила народна депутатка, членкиня парламентського Комітету з питань молоді і спорту Ірина Борзова, через розв’язану росією повномасштабну війну кількість людей з інвалідністю в Україні зростає як серед цивільних, так і серед військових.
«Сьогодні їх у нашій державі 2,7 мільйона. І війна зробила питання захисту цих людей більш актуальним, більш масштабним. Парламент спільно з Урядом опрацьовує нові ідеї, ініціативи й розробляє законопроєкти, щоб забезпечити рівні права та можливості для людей з інвалідністю. Ми створюємо умови, щоб ці люди незалежно від віку могли жити гідно й реалізовувати свій потенціал в усіх сферах суспільного життя», — наголосила політикиня.
За її словами, основну роботу зосереджено на розширенні програм реабілітації, психологічного здоров’я, доступу до протезування, підтримки інклюзивної освіти, особливо для дітей та молоді.
«Ми працюємо над спрощенням системи набуття статусу особи з інвалідністю, зокрема це спрощення процедури проходження МСЕК. Крім того, треба внести зміни до законодавства щодо працевлаштування людей з інвалідністю. Це стосується і програм перекваліфікації, і створення робочих місць, доступного та безбар’єрного простору. Люди з інвалідністю, які можуть працювати, повинні отримувати гідну заробітну плату й бути економічно спроможними», — наголосила народна депутатка.
Вона додала, що, враховуючи рівень інфляції й подорожчання вартості життя, важливо також переглянути державну допомогу людям з інвалідністю.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.