Проєкт закону № 9319 покликаний стимулювати цифрову економіку в Україні, законопроєкт № 11090 підвищує акцизи на тютюн, а № 9256-д посилює контроль за гральним бізнесом.
Про це розповів народний депутат, голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
«Проєкт закону № 9319 удосконалює податковий режим Дія.City і містить важливу для всіх поправку, яка усуває деякі неузгодженості у щойно ухваленому ресурсному законопроєкті та дає можливість ФОПам і юридичним особам на єдиному податку сплачувати за новими ставками підвищений податок з 1 січня. Крім того, вводиться пільга для резидентів, для ФОПів на прифронтових територіях, і таким чином усуваються ті моменти, які були «збиті» опозицією в парламенті під час розгляду основного ресурсного законопроєкту», — зазначив політик.
Він також повідомив, що ухвалений проєкт закону № 11090 підвищує акцизи на тютюн, внаслідок чого істотно зростуть ціни на тютюнові вироби з 1 січня.
«Завдяки цьому ми отримаємо наступного року 10 млрд грн до державного бюджету, і всі ці гроші будуть витрачені на нашу армію. Податок на тютюн — це той податок, який можна і треба підвищувати під час війни, тим більше, що одночасно ми виконуємо свої зобов’язання перед ЄС щодо приведення у відповідність наших ставок акцизного податку до європейських», — наголосив народний депутат.
За його словами, ухвалений законопроєкт № 9256-д значно обмежує азартний бізнес у рекламі, у спонсорстві тощо.
«Реклами азартного бізнесу на вулицях більше не буде. Крім цього, ми надаємо достатньо потужні повноваження державним органам, які є регуляторами в цій сфері, щодо блокування сайтів нелегальних операторів азартних ігор і позбавлення ліцензії у випадку порушення законодавства. Ми вважаємо, що ухвалений законопроєкт остаточно врегулює цей вид діяльності, відбілить його, принесе додаткові гроші до державного бюджету й убезпечить громадян від лудоманії», — сказав Данило Гетманцев.
Він додав, що азартний бізнес за підсумками 11 місяців цього року приніс у бюджет 16 млрд грн податками та 1,5 млрд грн платою за ліцензії.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.