До складу ЗСУ також входять Повітряні сили та Військово-морські сили, Десантно-штурмові війська, Війська зв’язку та кібербезпеки, Сили спецоперацій, Сили територіальної оборони, Медичні сили, Сили підтримки й Сили логістики.

На сьогодні Сухопутні війська — це майже половина бойового складу ЗСУ. Організаційно вони складаються з Командування Сухопутних військ та частин безпосереднього підпорядкування, оперативних командувань із підпорядкованими частинами, Корпусу резерву, а також вищих військових навчальних закладів, навчальних центрів (шкіл підготовки), центрів підготовки підрозділів, полігонів тощо.

Сухопутні війська не лише найчисленніші, а й наймогутніші, завжди були й залишаються головним носієм бойової могутності незалежної Української держави, гордістю багатьох поколінь захисників України. Мужністю та героїзмом воїни-піхотинці завоювали всенародну шану та повагу, вписали яскраві сторінки доблесті й відваги в літопис військової слави українського народу.

Вже третій рік поспіль ми зустрічаємо цей день у розпал великої війни, захищаючи нашу країну від російської агресії. 

Сухопутні війська ЗСУ — міцний фундамент української армії. Непохитний щит і гострий спис, який невпинно нищить ворога! Захисники, які добре знають справжню ціну кожного метра української землі. Їхні незламна воля і мужність — це гордість для всієї нашої держави.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Фото із сайту armyinform.com.ua.