Про це Перший заступник Голови Верховної Ради України повідомив на своїй фейсбук-сторінці та зазначив:

«Українська делегація розпочала роботу у Конференц-центрі OECР з метою участі у черговому пленарному засіданні Робочої групи з питань боротьби з хабарництвом у міжнародних ділових операціях.

Уже зустрілися із заступником директора ОЕСР з фінансових та підприємницьких питань Ніколя Піно.

Насамперед обговорили здійснення Україною кроків на шляху до приєднання Робочої групи, що стане передумовою вступу в саму Організацію. Адже зміцнення співробітництва з ОЕСР є одним з ключових пріоритетів для нашої країни на шляху трансформації економіки та поглиблення її інтеграції у міжнародні ринки.

Запевнив, що прагнемо відповідати необхідним стандартам і виконувати вимоги, що потрібні для членства.

Важливо, що партнери відзначають наш прогрес та темпи, якими рухаємося до необхідних рішень.

Боротьба з корупцією залишається пріоритетом для України.

Верховна Рада України активно працює над ухваленням законів, що зміцнюють антикорупційні інституції, і ми тісно співпрацюємо з ОЕСР, щоб забезпечити відповідність наших реформ найкращим міжнародним практикам».

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.

ДОВІДКОВО

Організація економічного співробітництва та розвитку (OECР) — міжнародна організація, членами якої на сьогодні є 38 країн. 70 країн мають статус партнерів ОЕСР — беруть участь у багатьох сферах її діяльності. За впливом ОЕСР належить до трійки провідних світових економічних установ разом з МВФ та Світовим банком. Її було створено 1961 року на базі Європейської організації економічного співробітництва, заснованої для управління допомогою з боку США та Канади в межах Плану Маршалла з реконструкції Європи після Другої світової війни.

Організація є майданчиком, де її члени можуть обговорювати та визначати напрями політичного, економічного та соціального розвитку, обмінюватися досвідом, знаходити розв’язання проблем узгодженої політики та координувати внутрішню політику. ОЕСР не видає резолюції зобов’язального характеру, а розробляє рекомендації для урядів держав щодо удосконалення соціально-економічної політики. ОЕСР розробляє такі види правових інструментів: рішення; рекомендації (зокрема у вигляді настанов, принципів, міжнародних норм та стандартів); декларації; міжнародні угоди; домовленості, документи про взаєморозуміння тощо.

Статистичні дані ОЕСР є першочерговим пріоритетним джерелом для урядів та неурядових фінансових, економічних, інвестиційних, промислових установ. Країни-члени ОЕСР застосовують єдину методологію, що дає змогу використовувати її як надійний інструмент аналізу та прогнозу розвитку глобальної економіки.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.