Відповідний законопроєкт уже пройшов перше читання, а після ухвалення в цілому десь протягом року інституція може запрацювати.
Про це розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань бюджету Павло Фролов.
«У суді присяжних до здійснення правосуддя будуть залучені самі українці, і це підвищуватиме їхню правову культуру, вони розумітимуть, як відбувається правосуддя, що таке змагальність сторін обвинувачення та захисту. Вони безпосередньо братимуть участь у процесах і більше довірятимуть судам. Фактично кожен дієздатний громадянин України, крім державних і місцевих службовців, адвокатів, суддів та правників, зможе бути присяжним», — зазначив політик.
За його словами, ухвалений у першому читанні законопроєкт передбачає, що перші два роки класичний суд присяжних працюватиме лише зі справами, де передбачене довічне позбавлення волі.
«Винятком будуть справи, що стосуються корупційних злочинів; злочинів проти несення військової служби; проти миру, безпеки людства і злочинів проти національної безпеки. Такий підхід обрано спеціально, оскільки в цих питаннях українці дуже залежать від суспільної думки. Коли суд присяжних запрацює й українці зрозуміють особливості цього інституту, то далі суд присяжних почне розглядати справи, де передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі до 10 років і більше», — пояснив народний депутат.
Він додав, що до того часу буде підготовлена вся необхідна судова інфраструктура.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.