Щодо наявних 27 підписаних двосторонніх безпекових угод, то вони є перехідним етапом до вступу нашої країни в НАТО. Наразі ми не розглядаємо нічого іншого, окрім членства в Альянсі, і навіть запрошення сьогодні з фактичним відтермінуванням до завершення війни України в НАТО означатиме стратегічний програш путіна.

Про це заявив народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко.

«Що стосується гарантій безпеки, то наша стратегічна мета і результат на фініші — членство в НАТО. Очевидно, що це непростий процес. Ми вже майже три роки закликаємо партнерів ухвалити політичне рішення і запросити Україну в НАТО, що означатиме стратегічний програш путіна. Водночас двосторонні безпекові угоди, які підписувалися цього року, стосуються військової, економічної, фінансової та політичної підтримки України. У самих документах декларується, що вони є своєрідним місточком до нашого членства в НАТО», — зазначив політик.

Він нагадав, що минулого тижня Верховна Рада звернулася до держав, урядів, парламентів, міжнародних організацій з приводу 30-річчя Будапештського меморандуму.

«Ми закликали посилити підтримку України, передусім зброєю. Це єдине, що сьогодні може компенсувати втрату того ядерного арсеналу, який у нас забрали, просто обдуривши. Ми закликали партнерів бути більш рішучими, вчитися на своїх помилках, тому що ми платимо за ці помилки дуже дорого, воюючи не лише за себе, а й за європейську архітектуру безпеки», — наголосив народний депутат.

За його словами, тільки втілення Формули миру та Плану Перемоги сприятиме справедливому завершенню війни. Відповідно, має бути трибунал для російських військово-політичних злочинців, заморожені російські активи мають піти на відновлення нашої держави та репарації, а Українська держава має бути в кордонах 1991 року.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.