Як оформити виплати з безробіття в Україні

В Україні збільшився мінімальний розмір допомоги по безробіттю. Нові правила діють з 1 жовтня 2024 року.

Кому підвищили виплати та як отримати допомогу, дивіться в інфографіці.

Держава компенсувала підприємцям 270 мільйонів гривень за працевлаштування понад 13 тисяч ВПО

270 мільйонів гривень виплатила держава роботодавцям у межах компенсаційної програми за працевлаштування понад 13 тисяч внутрішньо переміщених осіб з початку 2024 року. Про це повідомила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.

«Майже 10 тисяч роботодавців з початку цього року отримали від Уряду компенсацію за працевлаштування 13 400 українців, які змушені були переїхати з небезпечних регіонів країни.

Понад пів тисячі з них — люди з інвалідністю. За програмою компенсації підприємцям перераховано 270 мільйонів гривень. Через цю програму ми зменшуємо бар’єри на ринку праці для внутрішніх переселенців, допомагаємо їм швидше працевлаштуватися та адаптуватися на новому місці», — зазначила Тетяна Бережна.

Найбільше внутрішньо переміщених осіб працевлаштовано за цією програмою у Дніпропетровській, Харківській областях та місті Києві.

Розмір компенсації, яка виплачується роботодавцю за працевлаштування людини, що отримала статус ВПО після 24 лютого 2022 року, становить 8 тисяч гривень. Щоб отримати кошти, роботодавець має укласти трудовий договір (зокрема за сумісництвом), гіг-контракт з внутрішньо переміщеною особою та подати заяву на отримання компенсації через портал Дія або в паперовій формі у центрі зайнятості за місцем ведення господарської діяльності разом з пакетом необхідних документів.

ДОВІДКОВО

Нагадаємо, Уряд запровадив програму надання компенсацій за працевлаштування ВПО на час дії воєнного стану у квітні 2022 року. Мета програми — пришвидшити адаптацію людей, які змушені були переїхати в більш безпечні регіони, та підвищити рівень зайнятості серед населення. За кожного працевлаштованого з числа ВПО держава виплачує роботодавцю компенсацію у розмірі мінімальної заробітної плати (з 1.04.2024 — 8 000 гривень) впродовж 3 місяців, а за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю — впродовж 6 місяців.
Програма надання компенсації роботодавцям за працевлаштування ВПО є складовою флагманського проєкту Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», який реалізується на виконання Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні.

«Ваучер на навчання»: у 2025 році на програму запланували 300 мільйонів гривень

Видатки на програму перекваліфікації від Державної служби зайнятості «Ваучер на навчання» цьогоріч заплановані на рівні 250—270 мільйонів гривень.

Наступного року цю суму планують збільшити до 300 мільйонів гривень.

Про це в коментарі Укрінформу розповіла директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк.

«Цього року планується, що програма за ваучерами буде профінансована в обсязі 250—270 мільйонів гривень. На наступний рік ми плануємо навіть трішки збільшити — до 300 мільйонів гривень», — сказала Жовтяк.

Наразі максимальна сума ваучера на навчання становить 10 прожиткових мінімумів, що дорівнює 30 280 гривень. Якщо вартість навчання перебільшує розмір компенсації від держави, цю різницю здобувач освіти оплачує самостійно. В середньому ж вартість ваучера становить 14—15 тисяч гривень залежно від спеціальності.

«Найдорожча — психологія. Наприклад, у Києві складно знайти навчальний заклад, де вистачить 30 тисяч гривень на навчання цій спеціальності. Але люди беруть ваучери і доплачують самостійно», — додала директорка Служби зайнятості.

Сьогодні за програмою перекваліфікації від ДСЗУ можна пройти навчання 155 професій та спеціальностей. Цього року вже видано майже 22,5 тисячі ваучерів.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів погодив реалізацію дворічного експериментального проєкту з організації професійного навчання жінок для роботи у сферах, де вони традиційно недостатньо представлені.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.