Народний обранець зазначив: «Про це оголосили Європейський банк реконструкції та розвитку і міжнародний брокер страхування та перестрахування Aon.
Йдеться про запуск Гарантійного механізму відновлення та реконструкції України (URGF) на загальну суму 110 млн євро.
У його рамках ЄБРР надаватиме підтримку міжнародним компаніям, що здійснюватимуть перестрахування, через гарантію, яка покриватиме втрати за ризиками, пов’язаними з війною.
Наразі гарантійний механізм уже підтримується Францією, Великою Британією, Норвегією та Фондом технічної співпраці ЄБРР TaiwanBusiness. У міру збільшення кількості донорів та донорських внесків поступово розширюватиметься й обсяг гарантій ЄБРР.
На першому етапі під страхування можуть потрапити вантажі, автотранспорт, залізничний рухомий склад і, як нині анонсується, з можливістю розширення на інші активи, а гарантія у нинішньому розмірі дасть змогу забезпечити страхування товарів і транспорту вартістю понад 1 млрд євро щорічно.
Це дуже важлива новина для України.
Розширення програми страхування військових ризиків є дуже актуальним питанням у контексті збільшення залучення інвестицій та укладання контрактів з українськими виробниками.
Адже повномасштабна війна триває вже майже три роки. Ворог, який постійно запевняє, що завдає ударів винятково по військових об’єктах, насправді б’є куди завгодно, і щодня ми чуємо новини про пошкодження тих чи інших виробничих майданчиків, складських потужностей, транспортної інфраструктури, розташованих, зокрема, за сотні кілометрів від лінії фронту.
Ми вже маємо декілька програм страхування військових ризиків, організованих як на двосторонній основі із союзниками для дочірніх компаній їхніх підприємств, які працюють в Україні, так і на багатосторонній основі із залученням міжнародних фінансових компаній.
Але для того, щоб уже працюючі в Україні інвестори відчували себе більш захищеними, а також для залучення нового капіталу, нам потрібно таких програм набагато більше — і за обсягами страхування, і за видами активів, які можна було б застрахувати (інвестиції, контракти, об’єкти незавершеного будівництва, діючі виробничі потужності, складські запаси (сировини та готової продукції), транспорт, який належить бізнесу, тощо)».
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.