На цьому наголосила Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк під час форуму «Право та справедливість».
«Це цінність людського життя. Цінність людського капіталу. Цінність демократичного устрою і суб’єктності державних інституцій. Цінність єднання суспільства навколо вступу до Європейського Союзу», — підкреслила вона.
За словами Віцеспікерки, за сформованими цінностями ідуть також і виклики. Зокрема, один із викликів для держави — у процесі вступу до ЄС під час війни — не втратити національні інтереси та відвоювати всі економічні позиції, які підсилять Україну.
«Саме для вступу до ЄС Верховна Рада адаптує українське законодавство до європейського, ухвалюючи все нові і нові закони. Ми розуміємо, що парламент «на продльонке» — через війну ми значно пересиджуємо свій термін повноважень. Тож присвятити цей час корисному, вступу до ЄС — це є наша безперечна місія. Виклик полягає в тому, що всі зміни, які ми ухвалюємо, потребують роз’яснення для суспільства», — наголосила Олена Кондратюк.
Вона акцентувала, що до Європейського Союзу вступають не окремо правова система, окремо банківська чи окремо антикорупційна.
«До ЄС вступає усе українське суспільство, і люди мають знати, що відбувається в процесі переговорів про вступ, що саме ми приймаємо в межах євроінтеграції, навіщо і чому від цього стане краще. Тому нам потрібна широка комунікаційна кампанія», — зазначила Віцеспікерка Олена Кондратюк.
Форум «Право та справедливість» відбувся за ініціативи Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної у співпраці з Міністерством юстиції України, Координаційним центром з надання правничої допомоги та за підтримки Програми розвитку ООН в межах проєктів Мережі «Дії ООН проти сексуального насильства під час конфлікту» та флагманського партнерства ПРООН та ЄС «EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні».
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.