10-13 грудня 2024 року українська делегація під лідерством Віцепрем’єрки з європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерки юстиції Ольги Стефанішиної та з представництвом Верховної Ради України на чолі з Першим заступником Голови Верховної Ради України Олександром Корнієнком перебувала у Французькій Республіці (м. Париж), де взяла участь в роботі чергового Пленарного засідання Робочої групи Організації економічного співробітництва та розвитку (далі - ОЕСР) з питань боротьби з хабарництвом у міжнародних комерційних операціях.

Робоча група ОЕСР є конференцією 46 країн-учасниць Конвенції ОЕСР про боротьбу з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних комерційних операціях (Антихабарницької конвенції ОЕСР).

Під час візиту до Парижу Україна представила фінальний усний звіт, зокрема, щодо адаптації національного законодавства до вимог Антихабарницької конвенції ОЕСР.

Також парламентська делегація України провела двосторонні зустрічі з делегаціями країн-членів ОЕСР, а також з іншими партнерами та зацікавленими сторонами.

Участь у засіданні Робочої групи OECP з питань боротьби з хабарництвом у міжнародних ділових операціях

Українська делегація взяла участь у засіданні Робочої групи OECP з питань боротьби з хабарництвом у міжнародних ділових операціях.

Метою для України було проінформувати партнерів про здійснені кроки у сфері боротьби з корупцією.

Попри всі виклики повномасштабного вторгнення, Україна продовжує бути відданою системним трансформаціям. Так, успішно функціонує антикорупційна інфраструктура, ухвалюються закони, що дозволяють виконати рекомендації ОЕСР для приєднання до Конвенції про боротьбу з підкупом іноземних посадових осіб, відбувається активна співпраця з Організацією.

«Ми готові працювати і надалі, щоб стати членами Робочої групи та ОЕСР. Україна — однозначно надійний партнер, який має 100% готовність співпрацювати задля розвитку, посилення та захисту демократичних цінностей», - наголосив Перший віцеспікер Олександр Корнієнко.

Зустріч з Головою Робочої групи ОЕСР щодо боротьби з хабарництвом у міжнародних ділових операціях

Українська делегація зустрілася з Головою Робочої групи ОЕСР щодо боротьби з хабарництвом у міжнародних ділових операціях Кейтлін Руссель.

Наша держава продемонструвала міжнародній спільноті рішучість у питанні боротьби з корупцією та подальший прогрес у цьому питанні.

Повідомлялося, що Україні важливо розуміти наступні кроки щодо приєднання як до Робочої групи, так і Організації в цілому.

«Україна працює на всіх рівнях, щоб наблизитися до статусу повноправних членів. Зокрема, Верховна Рада України продовжує шлях законодавчих змін з метою ухвалення потрібних рішень задля відповідності критеріям ОЕСР», — наголосив Перший віцеспікер Олександр Корнієнко.

Зустріч з Генеральним секретарем ОЕСР

Українська делегація зустрілася з Генеральним секретарем ОЕСР Матіасом Корманом.

Зазначалося, що поглиблення та зміцнення співпраці з ОЕСР є одним з ключових пріоритетів для України на шляху трансформації економіки держави та сприяння глибокій інтеграції нашої держави до міжнародних ринків.

Верховна Рада наполегливо працює над прийняттям законодавства, яке відповідає рекомендаціям ОЕСР, зокрема у сфері боротьби з корупцією.

«Досвід та рекомендації Організації важливі для нас, оскільки ми продовжуємо наш порядок денний реформ. Боротьба з корупцією залишається пріоритетом для України. Вдячні ОЕСР за постійну підтримку та партнерство. Ми залишаємося віддані впровадженню реформ, необхідних для забезпечення успішної інтеграції України в ОЕСР та глобальну економіку. Разом ми досягнемо наших спільних цілей заради майбутнього», — сказав Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко.

Зустріч з заступником директора ОЕСР з фінансових та підприємницьких питань

 Українська делегація зустрілася з заступником директора ОЕСР з фінансових та підприємницьких питань Ніколя Піно. Сторони обговорили здійснення Україною кроків на шляху до приєднання Робочої групи. Це стане передумовою вступу в саму Організацію ОЕСР.

«Адже зміцнення співробітництва з ОЕСР є одним з ключових пріоритетів для нашої країни на шляху трансформації економіки та поглиблення її інтеграції у міжнародні ринки», — відзначив Перший віцеспікер Олександр Корнієнко.

Він запевнив, що Україна прагне відповідати необхідним стандартам і виконувати вимоги, що потрібні для членства в ОЕСР. Боротьба з корупцією залишається пріоритетом для України, а Верховна Рада України активно працює над ухваленням законів, що зміцнюють антикорупційні інституції. Відбувається тісна співпраця з ОЕСР для забезпечення відповідності українських реформ найкращим міжнародним практикам.

Зустріч Першого віцеспікера українського Парламенту з керівником програми SIGMA

Олександр Корнієнко детально обговорив з паном Грегорі Віраном стан реформи державного управління в Україні.

Верховна Рада України продовжує працювати над справедливою оплатою праці держслужбовців на основі класифікації посад.

«Порушили питання, які також містяться в рекомендаціях Звіту про розширення ЄС, зокрема досягнення прогресу у впровадженні та використанні єдиної інформаційної системи управління людськими ресурсами в масштабах всієї країни», — повідомив Перший віцеспікер Олександр Корнієнко, додавши, що звіти SIGMA стають основою формування порядку денного дій українського Парламенту.

Варто зазначити, що програма SIGMA — це спільна програма ОЕСР та Європейського Союзу. Діяльність програми спрямована на вдосконалення державного управління, на підтримку соціально-економічного розвитку. Це стає можливим завдяки підвищенню потенціалу державного сектора; посиленню горизонтального управління; покращенню підходів до розробки та впровадження реформ державного управління.

Зустріч української парламентської делегації з делегацією США

В межах пленарного засідання Робочої групи ОЕСР з питань хабарництва в міжнародних ділових операціях українська парламентська делегація обговорила з делегацією США низку питань, зокрема, антикорупційні кроки, що здійснюються державами.

«Для нас важливий досвід інших країн, які можуть ним поділитися, щоб Україна змогла використати найкращі практики для максимального ефективної боротьби в цій сфері», — зауважив Олександр Корнієнко.

Українська делегація детально поінформувала учасників Робочої групи про ті дії, які вже зроблені в Україні, щоб позбутися корупції.

Зустріч з представниками французької делегації, а також з Послом Франції при ОЕСР

 Українська делегація зустрілася з представниками французької делегації, а також з Послом Франції при ОЕСР Амелі де Моншален.

«Насамперед подякував за всю підтримку французької сторони як щодо нашого шляху до ОЕСР, так і в контексті фінансової, збройної допомоги Україні ці три роки. Детально поінформував про діяльність антикорупційної інфраструктури в нашій державі», — розповів Олександр Корнієнко.

Україна високо цінує підтримку Францією українських реформ в сферах децентралізації і публічного врядування.

Членство в Робочій групі ОЕСР щодо боротьби з хабарництвом у міжнародних ділових операціях є однією з цілей України, над якою держава активно працює. Так само важливим є членство в Організації економічного співробітництва та розвитку.

Зустріч з представниками делегації Великої Британії

 Представники української парламентської делегації обговорили з представниками делегації Великої Британії шлях України до набуття членства в Робочій групі ОЕСР щодо боротьби з хабарництвом в міжнародних ділових операціях.

Олександр Корнієнко акцентував на важливому етапі адаптації українського законодавства щодо боротьби з корупцією до кращих міжнародних стандартів.

«Нещодавно Верховна Рада України прийняла ключові законопроєкти, які підтверджують наше прагнення відповідати критеріям Робочої групи та втілювати найкращі практики», — сказав Перший віцеспікер.

За його словами, Україна стане гідним учасником Робочої групи. Держава готова ділитися досвідом побудови антикорупційних механізмів, що впроваджувалися з 2014 року.

Зустріч з Дирекцією Global Relations and Cooperation

Українська делегація на полях засідання Робочої групи ОЕСР щодо боротьби з хабарництвом в міжнародних ділових операціях зустрілася з Дирекцією Global Relations and Cooperation.

Напрям роботи Дирекції зосереджений на допомозі в координації відносин ОЕСР з країнами-партнерами, регіонами, міжнародними організаціями та глобальними форумами з метою забезпечення глобального впливу стандартів та передового досвіду Організації.

Україна в черговий раз засвідчила прагнення імплементувати практики ОЕСР, слідувати стратегії боротьби з корупцією та розбудовувати економічний сектор.

На всіх рівнях іде активна робота, щоб досягти поставленої мети — приєднання до Робочої групи та членство в Організації. Презентовано шлях та прогрес України в цьому питанні.

Зустріч з представниками ОЕСР Globaly Parliamentary Networ

Українська парламентська делегація обговорила з представниками ОЕСР Globaly Parliamentary Network робочі плани України на шляху приєднання до Організації.

Глобальна парламентська мережа націлена на підтримку багаторівневої співпраці та діалогу. Під час зустрічі відбулася важлива координація ролі українського Парламенту в контексті набуття членства в ОЕСР.

Зустріч «Друзі ОЕСР в Україні»

 В рамках зустрічі «Друзі ОЕСР в Україні» українська парламентська делегація презентувала результати дослідження щодо оцінки якості державних стратегій у сфері доброчесності та боротьби з корупцією в Україні, а також підзвітності у формуванні політик та ефективності внутрішнього контролю.

Учасники зібрання обговорили імплементацію Україною стандартів ОЕСР та ЄС. Розглянуто законодавчі зусилля Верховної Ради України, зокрема, в питанні антикорупційних реформ.

За словами Олександр Корнієнка, в Україні багато зроблено для діяльності антикорупційної системи. Держава прагне, щоб відповідна система ефективно працювала не на окремих, а на абсолютно всіх рівнях.

Впродовж усіх днів робочого візиту до Франції українська делегація почула багато практичного фідбеку від представників інших країн.

«Для нас він суттєвий, адже, спираючись на досвід та найкращі практики колег, формуватимемо власні наступні кроки», — наголосив Перший віцеспікер українського Парламенту.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України