Тому ДП «Ліси України» за останні два роки значно активізувало цю роботу.

Наші фахівці постійно ідентифікують самосійні ліси та шукають придатні для лісорозведення землі у громадах. Щойно такі ділянки знаходять – розпочинається діалог із місцевою владою. На жаль, депутати не завжди розуміють важливість збереження таких територій, тому доводиться наводити аргументи і шукати компроміси. 

За останні два роки філії Подільського лісового офісу мають близько сотні успішних прикладів співпраці з громадами. Наприклад, торік місцеві ради Хмельниччини, Тернопільщини та Буковини передали ДП «Ліси України» 156 га. У 2024 році цей показник зріс до 564 га. Це свідчить про зростання довіри та підтримки місії Forest Recovery.

Передані території вже охоплені лісовпорядкуванням, організовано протипожежні заходи й охорону. На деяких вільних землях цієї осені уже було створено лісові культури. 

Найбільш результативними у цьому році були філії ДП «Ліси України» на Хмельниччини, де протягом року приєднано 520 га. Лідерами стали:

Філія «Шепетівське лісове господарство» – 152 га.

Філія «Ізяславське лісове господарство» – 124 га.

Філія «Хмельницьке лісомисливське господарство» – 109 га.

Вдячні всім екосвідомим громадам, адже їхнє рішення – це вклад у збереження природи. До того ж, ці села та міста уже відчули переваги у вигляді додаткових надходжень до місцевих бюджетів.

Однак, на кінець року залишаються нерозглянутими 88 клопотань. Затягування рішень окремими місцевими радами лише ускладнює збереження цінних лісових масивів. ДП «Ліси України» готове почати роботу над порятунком цих ділянок уже сьогодні, але без законних підстав це неможливо.

У 2025 році ДП «Ліси України» продовжить програму із розширення лісових територій. Адже кожен врятований гектар – це внесок у майбутнє екосистеми України.

Пресслужба Подільського лісового офісу.