Участь у заході взяли народні депутати України — члени Комітету Ольга Саладуха, Василь Мокан та Георгій Мазурашу, міністр молоді та спорту України Матвій Бідний, президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт, президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич, т.в.о. президента Спортивного комітету України Олександр Артем’єв, представники спортивної спільноти, а також ЗМІ.
Основне питання, яке обговорювали, — протидія спортивним анексіям росії. російські спортивні федерації незаконно включають до свого складу організації з тимчасово окупованих територій України, що є грубим порушенням міжнародного права.
Було запропоновано три ключові заходи реагування:
1. Призупинити членство російських спортивних федерацій у міжнародних організаціях;
2. Заборонити участь російських спортсменів у міжнародних змаганнях, навіть під нейтральним статусом;
3. Відновлювати членство лише за умови повернення тимчасово окупованих територій України та виведення російських військ.
Учасники засідання поділилися пропозиціями та ідеями.
Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний повідомив, що держава знайшла механізми фінансової підтримки національних федерацій для судових позовів проти росіян за спортивні анексії.
Президент НОК України Вадим Гутцайт наголосив, що важливо використовувати конкретні докази протиправної діяльності рф.
Народний депутат України, заступник голови Комітету Василь Мокан зазначив, що Верховна Рада України вже ухвалила 4 профільні постанови щодо санкцій проти рашистів, але досі далеко не всі покарані. Він закликав усі відповідальні за це органи влади оперативніше та активніше діяти.
Т.в.о. президента Спортивного комітету України Олександр Артем’єв зазначив, що росіян можуть допустити до змагань на Всесвітніх іграх у п’яти неолімпійських видах спорту, тому важливо вживати заходів, щоб цього не допустити.
Головний редактор сайту «Трибуна-ua» Олександр Щербаков вказав на 37 російських федерацій, що здійснюють спортивні анексії, закликаючи до активнішої публічної протидії.
Представники національних спортивних федерацій також поділилися своїми діями:
- Федерація плавання України готує судовий позов через включення кримських організацій до російської федерації;
- Федерація фехтування України бореться з російським впливом у міжнародній федерації;
- Федерація фігурного катання України виступила за недопуск росіян, які змінили громадянство, до змагань.
Президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич акцентував увагу на ролі путіна у поверненні росіян до змагань і закликав посилити санкційну політику.
За підсумками засідання було вирішено розробити проєкти постанов:
- щодо запровадження санкцій до осіб, причетних до спортивних анексій;
- щодо звернення до керівників держав, керівників парламентів світу, міжнародних спортивних організацій із закликом підтримати покарання росії за спортивні анексії.
Дякуємо всім за плідну дискусію, конструктивні пропозиції та готовність діяти. Разом об’єднаємо спортивний світ проти агресора!
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.