19 грудня у Києві відбулося обговорення проєкту Стратегії розвитку культури в Україні на 2025-2030 роки. Подія об’єднала представників культурної спільноти, урядовців, депутатський корпус та міжнародних партнерів з метою напрацювання пропозицій до основного документа, де будуть зафіксовані пріоритетні напрямки спільної роботи всіх учасників екосистеми культури в Україні.

Під час відкриття заходу міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький презентував проєкт Стратегії розвитку культури.

«Стратегія визначатиме ключові напрями розвитку культури України в контексті сучасного стану суспільства та економіки України і окреслить основні цілі до 2030 року. Наша з вами культурна політика має стати однією з надважливих для досягнення довгострокових цілей, а мета в нас одна — перемогти й відбудувати», — сказав міністр.

Далі учасники обговорили роль держави, інституцій культури та громадянського суспільства в реалізації Стратегії.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв розповів про важливість осмислення ролі культури як фундаментального компонента існування людства і спільноти, адже культура не лише фіксує важливі моменти історії, а й створює простір для спільних цінностей, творчості та взаємодії.

Парламентарій закликав громадськість, представників сфери культури та міжнародних партнерів до спільної законотворчої роботи.

«Ці закони мають бути про те, щоб у нас завжди знаходилися люди, які створюватимуть культурний продукт, який можна показати іншим», — підкреслив депутат.

Заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, голова Комітету ПАРЄ з культури, науки, освіти та медіа Євгенія Кравчук наголосила, що підтримувати культуру необхідно навіть під час війни, адже «Україна має бути інтегрована у європейський та світовий контекст».

«Дозвольте щиро підтримати цю ініціативу, адже проведення публічних консультацій і дискусій — це справді важливий крок, започаткований Міністерством культури та стратегічних комунікацій України. Як міністр зазначив на початку, це є ключовим і першочерговим етапом у формуванні спільної стратегії», — зазначила голова Бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі.

Учасники обговорення працювали в п’яти командах над кожною стратегічною ціллю: «Зміцнення людського капіталу через культурні практики», «Захист, збереження та примноження культурної спадщини», «Згуртування громад через культуру», «Відновлення та модернізація інституцій та інфраструктури через культуру» та «Інтеграція української культури як активного учасника і рівноправного партнера глобальних культурних процесів». Усі ці напрацювання узагальнюватиме МКСК. 

Використано інформаційні матеріали Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.