Рішення Парламенту було підтримане Президентом України Володимиром Зеленським.

Згідно з програмою 18-річні українці можуть отримати державну допомогу на купівлю книжок. Щоб подати заявку, в застосунку «Дія» треба обрати послугу «єКнига» та відкрити віртуальну картку в одному з банків України. Після схвалення заявки кошти зарахують на  картку. Їх можна витратити на паперові, електронні або аудіокниги українською мовою протягом трьох місяців. Програма сприяє популяризації читання та підтримує українських видавців.

Напередодні старту «єКниги», Український інститут книги ініціював круглий стіл, на якому представили результати дослідження читання 2024 року.
Загальнонаціональне дослідження/опитування «Зміцнення позицій української книги» восени провела дослідницька агенція «Info Sapiens».

Отже, не рідше ніж один раз на місяць читають 49% українців, щодня — 16%.

«Дивує, що досі на першому місці серед дозвіллєвих практик перегляд соцмереж і читання новин. Читання залишається на 11-й позиції з 19.  Порівнюючи з 2023-м, українці більше почали читати українською — частка прочитаного державною зросла з 57% до 76%», — написала заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

Як показує опитування, більшість українців підтримують проєкт «єКнига»: 67% схвалюють таку програму навіть під час війни. Суть проєкту — виплата 908 грн (0,3% від прожиткового мінімум) на книги для 18-річних.

Під час круглого столу заступниця голови Комітету зауважила, що вже проведено форум з керівниками громад з приводу культури в регіонах, зокрема про поповнення бібліотечних фондів. 86% вважають, що місцева влада має закуповувати книжки до місцевих бібліотек.

«Також підкреслила, що потрібно вже думати про певні маркетингові стратегії та заклики щодо того, щоби після прочитання книги, наприклад за програмою «єКнига», за бажанням передавати видання далі до місцевої бібліотеки. Бажаю всім багато прочитати гарних цікавих книг у 2025 році», — наголосила Євгенія Кравчук.

ПресслужбаАпарату Верховної Ради України.