Зокрема, було зазначено, що у 2024 році майже вісім тисяч агровиробників залучили пільгове кредитування за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%». Водночас загальне фінансування за програмою скоротилося з 41 млрд у 2023 році приблизно до 32 млрд у поточному році.
Народними депутатами — членами Комітету зокрема було порушено питання щодо спрямування 1,2 млрд державної фінансової підтримки для агровиробників на розвиток галузі тваринництва, які вдалося відстояти в бюджеті на 2025 рік. Члени Комітету та керівництво Мінагрополітики погодилися з тим, що серед ключових завдань аграрної галузі на 2025 рік є розвиток тваринницьких комплексів, приріст племінного поголів’я та проєктів агропереробки для створення продукції з більшою доданою вартістю.
Також обговорили експортну складову, яка на сьогодні є основою економічного розвитку країни, водночас акцентували увагу на формуванні цінової політики та доступності харчових продуктів для громадян України.
Крім того, на засіданні Комітету були схвалені рекомендації комітетських слухань на тему: «Стан підготовки до переговорного процесу з ЄС у сфері сільського господарства», які вирішили направити Голові Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, віце-прем’єр-міністру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України — міністру юстиції Стефанішиній О. В. та Міністерству аграрної політики та продовольства.
Також були затверджені пропозиції Комітету з питань аграрної та земельної політики до плану законопроєктної роботи Верховної Ради України на 2025 рік.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.