Колишні лісгоспи ліквідовані, натомість лісництва (їх кількість залишилася незмінною – 202) тепер підпорядковані напряму єдиній регіональній філії. 

Запуск оновленої структури супроводжувався ретельною підготовкою. На рівні філії тепер зосереджені всі ключові задачі, зокрема: управління виробництвом, фінансові операції, закупівлі, відведення і таксація лісосік, інвестиції та капітальне будівництво. Тепер фахівці не подрібнені по лісгоспах, а об'єднані у новоствореній філії. Робота стане більш узгодженою та ефективною.

З 1 січня усі підрозділи запрацювали у штатному режимі. Зокрема, процеси заготівлі та відвантаження лісопродукції виконуються згідно з графіком.

Для координації лісництв у нашому регіоні створені 11 надлісництв. 

На Буковині: Чернівецьке, Сокирянське, Берегометське та Путильське.

На Тернопільщині: Чортківське, Кременецьке та Бережанське.

На Хмельниччині: Ярмолинецьке, Хмельницьке, Шепетівське та Ізяславське.

«Важливо! Реорганізація жодним чином не впливає на стабільність фінансових надходжень до громад. Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) і рентна плата за використання лісових ресурсів продовжують поповнювати місцеві бюджети. Яких результатів ми очікуємо?

Найперше – спрощена структура управління сприятиме підвищенню ефективності й прозорості роботи. Контроль за багатьма процесами буде посилено.

Крім того, лісництва отримали більше повноважень у питаннях управління та організації виробничих процесів. 

А скорочення надмірних адміністративних витрат дозволить спрямувати більше коштів на розвиток підприємства.

Оптимізація також передбачає підвищення рівня заробітної плати та покращення умов праці для працівників лісництв, які є ключовими ланками виробничого процесу», – переконаний керівник філії Василь Гончар.

За його словами, реорганізація ДП «Ліси України» створює міцну основу для довгострокового розвитку лісової галузі країни. 

«Починаємо Новий рік з новими можливостями», – каже він.

Пресслужба філії Подільського лісового офісу.