Ми йдемо не за чиїмось сценарієм, а за власним, який нині виборюють ЗСУ та вся держава у війні з росією. Надалі одним із головних завдань є широке залучення до реалізації «Формули миру» країн Глобального Півдня.

Про це розповів народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко.


«Україна наполягала і продовжує наполягати на втіленні «Формули миру». Її філософія дуже проста – це повернення дії міжнародного права в Україну, тобто того, чим знехтувала росія. За цей рік ми зробили багато, щоб майбутній другий Глобальний саміт миру відвідали якомога більше представників країн Глобального Півдня, зокрема Латинської Америки. Президент поставив дипломатичному корпусу завдання поглибити відносини з цими державами, а Верховна Рада зробила акцент у своїй роботі на міжпарламентському рівні саме з цими країнами», – зазначив політик.

Він наголосив, що і в ООН з’являються нові країни, які підтримують нашу державу, і все більше країн у світі розділяє філософію справедливого завершення війни в Україні на основі Статуту ООН. Натомість путіну так і не вдалося нав’язати свій сценарій країнам-членам БРІКС.

«Зустрічаючись із керівництвом держав, медіа, лідерами суспільної думки, ми говоримо фактами, що росія вчиняє воєнні злочини проти людяності стосовно дітей, жінок, цивільного населення тощо. Нас хочуть чути і нас чекають, а міжпарламентський трек – це один із кроків для поглиблення відносин. Зокрема, нам вдалося наприкінці листопада провести першу в історії парламентську конференцію в Києві «Україна – держави Латинської Америки і Карибського басейну: співробітництво заради майбутнього». До нас приїхали 14 парламентських делегацій з регіону ЛАКБ, і це чудовий результат», – зауважив народний депутат.

За його словами, для України важливою є реалізація всіх десяти пунктів Формули, починаючи з ядерної та продовольчої безпеки, повернення полонених і закінчуючи реальними гарантіями безпеки та надійним миром.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України