Філія «Подільський лісовий офіс» ДП «Ліси України» зміцнила свою закупівельну спроможність. Тепер процесами тендерних процедур займається новостворений відділ з закупівель. До реорганізації оголошення тендерів проводили лише двоє співробітників, зараз формуємо штат з 7 кваліфікованих фахівців.

Чому відбулися зміни? ДП «Ліси України» розширили перелік товарів, робіт і послуг, які можна закуповувати на регіональному рівні. До нього входять понад 40 видів товарів і стільки ж послуг. Серед них – лісозаготівля, транспортування та навантаження лісопродукції, переробка лісонасіннєвої сировини, догляд за лісовими культурами, ремонт лісових доріг тощо. 

«У нас уже сформована професійна команда фахівців. Одні відповідатимуть за закупівлю товарів, інші – за закупівлю робіт та послуг. Публічні закупівлі – це складний і багатогранний процес, який виходить далеко за межі простого оголошення тендерів та визначення переможців. Це кропітка робота, що включає збір і узгодження потреб різних структурних підрозділів, визначення технічних характеристик та кваліфікаційних критеріїв предметів закупівлі, а також постійний моніторинг змін у законодавстві. Тільки злагоджена команда спеціалістів, яка чітко працює на кожному етапі та у кожному напрямку закупівель, здатна забезпечити їх ефективність. Саме у такому форматі можна гарантувати оперативність, високу якість, а також значну економію часу та ресурсів», – каже начальник відділу з закупівель філії «Подільський лісовий офіс» Андрій Гаман.

До слова, новостворений відділ уже активно працює. Наразі оголошено 14 тендерів. 

Переваги відкритого формату закупівель можна відстежити у цифрах. Після переходу на публічні закупівлі, за півтора року у межах Подільського лісового офісу вдалося зекономити майже 8 мільйонів гривень. Загалом, система Прозоро забезпечила 14% економії. Усе це стало можливим завдяки публічності та високому рівню конкурентності, що дозволяє максимально понижувати ціни.

Наприклад, понад 1 млн грн було зекономлено на закупівлі запчастин для тракторів МТЗ та ЮМЗ; понад 680 тис грн – на придбанні морозостійких чоботів; близько 500 тис грн – на закупівлі щебенево-піщаної суміші С5; більше 300 тис грн – на придбанні щебню та відсіву; ще 184 тис грн  вдалося заощадити під час закупівлі шин. 

У ході реорганізації філія отримала ще більше можливостей у напрямку закупівель, відтак у 2025 році очікуємо ще більший показник економії.

Пресслужба філії «Подільський лісовий офіс».