У межах президентської програми Bring Kids Back UA ще три юні долі знайшли шлях додому, до безпеки й тепла.

Перша історія — про молоду жінку, яка через війну була змушена залишити Україну. Вона була розлучена зі своїми двома маленькими синами, які залишалися на ТОТ в Донецькій області у біологічного батька. Вона не мала змоги самотужки повернути собі дітей, тож звернулася до нашого Офісу. Їй вдалося допомогти: дітей евакуювали з окупованої території та возз’єднали з мамою. Сьогодні ця родина разом, у безпеці, і робить перші кроки до загоєння ран війни.

Друга історія — про 17-річного юнака, який став символом мужності. Він підтримував Україну, і через це його переслідували представники окупаційної влади: допити, погрози, залякування стали для хлопця буденністю. Проте ані страх, ані тиск не зламали його духу.

Зрештою він звернувся до Офісу Омбудсмана України і нині — у безпеці, отримує гуманітарну та матеріальну підтримку, а також допомогу в оформленні документів. На нього чекає новий етап життя — навчання у вільній незалежній Україні.

За реагування Омбудсмана України жінці зняли арешт на кошти та майно

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця надійшло звернення громадянки щодо бездіяльності органів державної виконавчої служби з питань закриття виконавчого провадження та зняття арешту з її рахунків.

Омбудсман України відкрив провадження для з’ясування ситуації, скерував листи-запити до Мін’юсту, Ради приватних виконавців України та приватному виконавцю виконавчого округу Миколаївської області.

У результаті низки заходів приватний виконавець закінчив виконавче провадження та припинив чинність арешту майна заявниці, також скасував інші заходи примусового виконання рішення. У такий спосіб право заявниці вдалося поновити.

Свідчення звільнених із полону українців: куди звертатися для фіксації порушень у російському полоні

Повернуті з полону українці мають право самостійно звертатися до міжнародних організацій, таких як ООН чи Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ), із заявами про катування чи нелюдське поводження з боку рф.

Чому це важливо? По-перше, це сприяє залученню міжнародної спільноти до активніших дій щодо розслідування порушень і захисту прав українців. По-друге, документування конкретних фактів у майбутньому допоможе притягнути винних до відповідальності перед міжнародним правосуддям.

«Ми повинні разом робити все можливе, щоб світ дізнавався правду про умови утримання українців у російській неволі!» — зауважив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Офіс Омбудсмана України.