10 січня у Хмельницькій області відбулася стратегічна сесія під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій України Олексія Рябикіна.
У заході взяли участь начальник Хмельницької ОВА Сергій Тюрін, заступник начальника ОВА Володимир Юрʼєв, народні депутати, представники обласних військових адміністрацій і рад, агенцій регіонального розвитку, органів місцевого самоврядування, експертних груп, а також міжнародних проєктів.
Начальник Хмельницької ОВА Сергій Тюрін привітав учасників сесії:
“Шановні колеги, дякую команді Міністерства розвитку громад та територій України, а також усім присутнім за участь у цій важливій події. На порядку денному тема, актуальна для Хмельниччини та всіх регіонів, які сьогодні діляться своїм досвідом. Особливо дякую нашим партнерам – Україно-швейцарському проєкту «UCORD» та експертам, які допомагають вдосконалювати стратегію розвитку до 2027 року. В умовах війни ми зобов’язані адаптуватися, підтримувати економіку, ветеранів та планувати відновлення країни.”
На заході обговорили напрямки стратегій на регіональних рівнях, оцінку відповідності регіональних стратегій Державній стратегії регіонального розвитку (ДСРР) та аналіз продуктивних сил регіонів.
Заступник начальника ОВА Володимир Юрʼєв презентував стратегічні напрацювання області. Він зазначив, що стратегічне бачення Хмельниччини залишається незмінним: це економічно та культурно розвинений регіон, центр високотехнологічного агровиробництва, інноваційної промисловості, туризму та комфорту для проживання.
“Попри виклики війни – пошкодження інфраструктури, міграцію населення та кадровий відтік – регіону вдалося досягти певних позитивних результатів. Збережено промисловий потенціал, стабільну роботу аграрного сектору, активно впроваджуються відновлювальні джерела енергії. Актуалізація регіональної стратегії триває. Були проведені SWOT-аналіз, анкетування мешканців, бізнесу, ветеранів та ВПО,” – розповів Володимир Юрʼєв.
На сьогодні в ОВА визначено 20 оперативних цілей, серед яких:
– адаптація регіональної економіки до викликів війни, післявоєнного відновлення та стандартів ЄС;
– підвищення якості життя та продовження його активного періоду;
– підтримка сил оборони і посилення стійкості до безпекових викликів;
– підвищення якості урядування на місцевому та регіональному рівнях.
Ця робота спрямована на те, щоб область була готова до сучасних викликів і стала платформою для подальшого розвитку навіть у складних умовах.
Експерти також висловили свої пропозиції та доповнення до стратегій розвитку. Під час сесії заслухали також доповіді про оновлення стратегій Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей.
До відома:
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України оновлено Державну стратегію регіонального розвитку на 2021–2027 роки. Зміни враховують наслідки воєнного стану, особливості повномасштабного вторгнення та формування функціональних типів територій. До 13 лютого 2025 року регіони мають привести свої стратегії у відповідність до нових положень.
За матеріалами Хмельницької ОВА.