Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг розглянув проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення платоспроможності окремих державних підприємств у сфері енергетики, що перебувають у критичному стані, реєстр. № 12220.
Законопроєкт спрямований на недопущення ліквідації державних вугледобувних підприємств та ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (на знімку) шляхом продовження дії мораторію на їх банкрутство на період до 1 січня 2026 року.
За інформацією Міністерства енергетики України реалізація положень законопроєкту дасть змогу зберегти функціонування згаданих підприємств, створить передумови для відновлення тих підприємств, що зазнали руйнувань у результаті військових дій рф, забезпечить необхідний рівень енергетичної безпеки держави.
На цей час, незважаючи на заходи яких вживають, державні вугледобувні підприємства перебувають у складному фінансово-економічному стані. Так, шахтний фонд галузі вкрай застарілий, морально та фізично зношений, що визначає його низьку інвестиційну привабливість. Знос основних фондів становить понад 60 відсотків. Основним чинником, що заважає та перешкоджає розвитку галузі, є недостатній обсяг коштів, зокрема для технічного переоснащення підприємств галузі, на виплату в повному обсязі заробітної плати працівникам, оплати необхідних товарів та послуг, розрахунків за спожиту електроенергію, сплати податків і зборів, що в результаті не дає можливості забезпечити стабільне функціонування підприємств і їх подальший розвиток.
За результатами розгляду Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України включити до Порядку денного сесії та прийняти за основу та в цілому законопроєкт щодо відновлення платоспроможності окремих державних підприємств у сфері енергетики, що перебувають у критичному стані, реєстр. № 12220.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.