Одне з найважливіших рішень — затвердження дорожніх карт розвитку українських Сил оборони до 2027 року, розроблених у межах вісьмох коаліцій спроможностей. Про це розповів народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.

«Німеччина, США, Данія, Канада ухвалили рішення про надання Україні нових оборонних пакетів — це тактичний рівень. А є і стратегічний рівень результатів, що були досягнуті на «Рамштайні». Ідеться про розробку восьми дорожніх карт за вісьмома напрямками роботи коаліцій спроможностей, тобто це те, як мають виглядати Україна та ЗСУ, яким має бути рівень обороноздатності нашої держави до 2027 року», — зазначив політик.

Єгор Чернєв уточнив, що Міністерство оборони України розробило стратегію майбутнього бачення ЗСУ: якими вони мають бути та яким викликам відповідати.

«Ми розробили концепцію до 2027 року, але там є бачення і далі. З огляду на це є розуміння, як мають допомагати наші партнери, щоб вибудувати оту армію майбутнього для України», — наголосив народний депутат.

Також він окремо звернув увагу на те, що Канада під час засідання у форматі «Рамштайн» оголосила про виділення Україні військової допомоги на 440 мільйонів канадських доларів (понад 305 мільйонів доларів США).

«Важливо, що з цих грошей 100 мільйонів буде спрямовано на наше виробництво дронів усередині України за «данською моделлю». Це перше таке рішення від Канади», — підкреслив парламентарій.

Єгор Чернєв нагадав, що наразі на базі «Рамштайну» утворилося вісім різних коаліцій спроможностей для надання ефективної допомоги відповідно до конкретних потреб Сил оборони України. Всі коаліції зараз працюють автономно, без «Рамштайну».

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.